Ploštice - jak se jich zbavit



Stránky: 1,  2,  3   
host - 1.9 (?) 
6.9.2006 9:22, zobrazeno: 97656x
Dobrý den.Prosila bych radu,jak se zbavit ploštic na zahradě.Jsou pod smrkem,pod vinnou révou,na skalce. Nevím jak jsou škodlivé, jsou jich desítky, možná více.Děkuji předem za odpověď.Nutilová Milada 
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 11.238 (?), 8.9.2006 22:01
Pokud myslíte plošticemi červeně zbarvené ruměnice pospolné , neničte je , jsou to užiteční asanátoři zahrádky , živí se mrtvolkami hmyzu , šneků ,žížal ,  také spadaným ovocem  apod. Navíc jsou hezké na pohled a ničím neškodí . Pokud máte na mysli jiné potvůrky popište je , prosím . Zdenka Š
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 121.4 (?), 12.9.2006 7:49

jak se zbavit ploštic v rámu dveří, oken a mezi cihlami pod omítkou, nějaký doporučený postřik???

díky

golfac@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 186.129 (?), 24.9.2006 16:06

Meli jse doma plostice nevim ani jak jsme k nim prisli. Snazim se mit domacnoc cistou. Ze zacatku jsem mela virasku a myslela jsem, ze jsem na nejake leki alergicka. Tak jsem sla k lekari, ale ani on nepoznal coto vlastne mam tak mi predepsal nejakou mast, ktera ovsem nezabrala. Pak jedne noci jsem s zbudila zdesenum, kdyz sem nasla ve sve posteli hejno plostic pak jsem vedela co znamenaji vyrasky na mem tele. Vyzkousela jsem mnoho hubicich prostredku a podarilo se mi je vyhubit.

Mam strach, jestli se nemohou objevit znovu. Co mam proto udelat a chtela bych vedet, jak se to muze dostat do domacnosti.

Dekuji za odpoved.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 24.209 (?), 1.10.2007 13:27
Zdravím, máme doma podobný problém. V průběhu měsíce jsem narazila už na 4 zřejme ploštice, vždy jsem je zlikvidovala ale objevují se stále jen po jedné za čas, mají šedo-zelenou barvu a také někdy létají. Nevím zda si máme objednat deratizační služby nebo je lze zlikvidovat bez odborné pomoci. Chtěla jsem se zeptat jak jste to vyřešili vy. Je to hodně nepříjemné a opravdu nevím odkud se mohou brát. Děkiji za odpověd.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 195.189 (?), 2.7.2008 23:11

Plostice jednoznacne nevedia lietat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 211.214 (?), 29.3.2011 12:27

:-) plostice nema sedo-zelenou barvu a rozhodne nelitaji:-)to mate doma asi neco jineho Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 168.32 (?), 12.10.2012 20:50

Ploštic je hodně druhů, ty co létají jsou kněžice a jak se jich zbavit nevím. Sama je mám občas doma a dost mi vadí, mám dvě malé děti a nevím, co od nich čekat :-(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 72.45 (?), 27.9.2016 16:40

Ploštice jako například kněžice umějí létat. Jak by se asi jinak tento brouk dostal do třetího patra? Po zdech? Ne. Tento hmyz nemá drápky jako pavouk. Pod krovkami má schovaná křidélka, ale většinou se spíše pohybuje "po svých".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 162.6 (?), 10.10.2017 21:00

Ploštice není brouk (viz taxonomie hmyzu) a nemá krovky, ale polokrovky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika