Molice



host - 33.10 (?)
18.7.2018 18:18

Pokud je velmi teple a suche pocasi to molice maji rady neni sance neco vypestovat     ale presto jsem  predpestoval sadbu kedlubu    zasadil a zaleval za par dni tam byly svilusky postrikal jsem mospalinem do ktereho jsem pridal par kapek jaru kazdou sazenici jsem dukladne orosil hlavne ze spodu    dene zalevam az 6x aby byla puda stale vlhka to molice nemaji rady   ochladilo se sem tam zaprsi zatim se kedlubnam dari pokud prijdou horka tak to asi vyhrajou molice

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Jája S. - (28) - 128.46 (?), 16.7.2018 16:46, zobrazeno: 3624x

Strašně se mi tu rozšířily molice. Co s nimi teď bude? Přes zimu zajdou nebo nějak přezimují a na jaře se zase objeví?

Jsou i na afrikánech a na jahodách mám to všechno vyházet? Zkoušela jsem mospilan, ale jak stříknu, hned uletí. A za chvíli tam jsou zpátky.

Děkuji    Jája

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 168.103 (?), 16.7.2018 17:02

molice ve skleníku jsou Molice skleníkové, ty zimu nepřežijí. Venku (na jahodách, košťálovinách a dalších rostlinách) žijí Molice vlaštovičníkové a ty jsou schopny zimu přežít. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jája S. - (28) - 128.46 (?), 17.7.2018 7:52

To je hrozné, mořím se s niimi už od června, ale nedaří se mi je vyhubit. Nemáte zkušenost jak na ně?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.103 (?), 17.7.2018 8:53

já bych to tak hrozně neviděl, vždyť na jahodách ani na afrikánech nepůsobí závažné škody, prostě hledají rostliny, na kterých se budou moci poměrně v klidu rozmnožovat. Horší to je na košťálovinách, hlavně na kadeřávku, který jimi bývá v posledních letech doslova obalený, kdo by pak chtěl takové molicí obalené listy konzumovat, případně kdo by chtěl konzumovat listy kadeřávku postříkané chemií? Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 191.123 (?), 17.7.2018 8:58

Moje jediná zkušenost je, že se jich zbavit nelze. Údajně snad na jahodách přezimují (ale to nevím jestli je pravda), každopádně na ně nezabrala chemie, nezabraly žádné přírodní prodávané postřiky a nezabraly ani žádné domácí vyrobené postřiky. Přestal jsem pěstovat všechny brukvoviny, letos jsem ještě risknul rané zelí, ale ani to jsem nesklidil. Vysávají rostlinu, ta hlávka pak nenaroste.

Je to pekelná pohroma a vděčím za ní přilehlému poli, kde skoro ob rok roste naše oblíbená řepka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jája S. - (28) - 128.46 (?), 18.7.2018 11:22

Takže ničí jen košťáloviny? Uplně mi zlikvidovaly kedlubny a kapustu, na jaře jsem je viděla i na hrášku. Mám obavy aby mi časem nezničily na zahradě i dalšího. Tak jestli to správně chápu, když nebudu mít příští rok košťáloviny, tak tam nebudou?   Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 191.123 (?), 18.7.2018 17:43

No, jestli úplně zmizí to nevím, ale nic jiného než košťáloviny "nežerou". Jo a pokud byste si je "schovala" do skleníku, pařeniště, tak tam se jim nelíbí.

Ale venku to pěstovat opravdu nemá cenu. Jakmile se objeví, do týdne je z toho kalamita a zlikvidují vše. Já už to vzdal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 33.10 (?), 18.7.2018 18:18

Pokud je velmi teple a suche pocasi to molice maji rady neni sance neco vypestovat     ale presto jsem  predpestoval sadbu kedlubu    zasadil a zaleval za par dni tam byly svilusky postrikal jsem mospalinem do ktereho jsem pridal par kapek jaru kazdou sazenici jsem dukladne orosil hlavne ze spodu    dene zalevam az 6x aby byla puda stale vlhka to molice nemaji rady   ochladilo se sem tam zaprsi zatim se kedlubnam dari pokud prijdou horka tak to asi vyhrajou molice

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika