Malé bílé mušky na bylinkách



host - 202.78 (?)
4.3.2012 16:03

Zdravím, jestli dobře vidím, tak to jsou molice. Minulý rok jsem jich měl plný skleník. Zkusil bych to vzít nějakým insekticidním postřikem a opakovat po třech dnech. Petr L.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Fernetboy - (5) - 18.36 (?), 4.3.2012 12:40, zobrazeno: 35591x

Ahoj všeci, můžete mi, prosím, poradit, co si počít s těmito škůdci? Co jsou zač?

Drží se mi v domě už přes rok a nejraděj mají bylinky v kuchyni a ibišky.

Na žluté lepivé desky se jich chytne jen část, ale rostlinky jsou jimi pořád stejně obalené.

Někde jsem četla, že pomáhá dát na povrch substrátu vrstvu ostrého písku (kvůli larvám) nebo trochu koření hřebíčku. Pomohlo něco Vám?

Napadené rostlinky asi budu muset vyhodit a okolí řádně vydezinfikovat.

bílé mušky na petrželi
bílé mušky na petrželi
bílé mušky na bylinkách
bílé mušky na bylinkách
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 202.78 (?), 4.3.2012 16:03

Zdravím, jestli dobře vidím, tak to jsou molice. Minulý rok jsem jich měl plný skleník. Zkusil bych to vzít nějakým insekticidním postřikem a opakovat po třech dnech. Petr L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.182 (?), 4.3.2012 20:36

Zkuste občas porosit - molice mají rády suchý vzduch. Ale na ibišcích mi to nezabralo, tam pomohly až tyčinky Careo (ale jsou dost drahé). Postřiky jsem doma používat kvůli zvířatům nechtěla.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 34.138 (?), 9.3.2012 15:28

Opravdu jsou to molice (Bemisia). Dobre na ne pusobi pripravky Mospilan, Careo, Actara, Calypso, Provado, Lizetan, Applaud, vsechny v nejvyssich doporucovanych koncentracich a opakovane 2-3 krat vzdy po 7 dnech (tedy jeden postrik hned, dalsi o tyden a treti pripadne o 2 tydny). Tycinky do pudy/substratu (Careo, Lizetan, Axoris) staci aplikovat jednou, ale nutne pouzit dostatecnou davku, tj. obvykle 1-2 tycinky na litr pudy/substratu. Pokud pouzijete tycinky do pudy, ucinek se projevi az za ca. tyden, nutno pockat. Da se taky aplikovat jednou postrik chemickym insekticidem (Mospilan, Calypso) a pokracovat v tydennich intervalech postrikem Biool 2-3% (repkovy olej). Okoli rostlin postrikejte Biolitem proti lezoucimu hmyzu nebo Biolitem Uni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika