Krtonožka



host - 67.226 (?)
29.6.2009 17:22

...jde o to, jestli nepláčete zbytečně. Máte-li v zahradě netkanou textilii zasypanou kůrou, pak zřejmě nepěstujete kedlubny a růže vám nesežerou. Pak je i bezpředmětné ty potvory ošklivé mlátit motykou. 
S Dursbanem zkušenosti nemám, musíte vzít za vděk i protichůdnými názory v tomto vlákně, návodem k použití či postupem pokus-omyl.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
Zany - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (62) - 134.31 (?), 5.6.2009 21:06

Dobrý večer, někde jsem tu četla, že krtonožky vylézají pouze večer... tak bych chtěla potvrdit, že jsem jí chytila za bílého dne... aniž bych jí nějak vypuzovala již zmíněnou jarovou vodou nebo něco podobného... Prostě mě za zády šustilo listí, když jsem věšela prádlo a přišlo mě to divné, tak jsem se ohlídla a najednou jsem to stvoření viděla... a viděla jsem jí poprvé v životě... tak dostala šutrem... který byl hned poblíž... Ještě se chci zeptat, zda je možné, že ty potvory vydávají zvuky... něco podobného jako třeba cvrček, ale cvrček to nebyl... ozívalo se to z místa, kde vysypáváme koše s trávou od sekačky... a oni asi mají tyhle tlející věci rády, což? Takže když tu trávu sypu na kompost nebo podél zadního plotu, kde se tím snažím vyrovnat dolík, tak si asi trošku zadělávám na problém, co myslíte?!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 67.226 (?), 5.6.2009 21:55

...když už věšíte prádlo a dokážete psát hororové příspěvky, to pak zřejmě budete již dospělá. A netvrďte, že jste ještě neviděla na zahradě třeba živého ježka, třebaže i on žije převážně nočním životem. A stejně tak je to s krtonožkami. Občas je je možno zahlédnout i přes den a mohou mít tisíc důvodů opustit svoji denní skrýš. Prostě nic neobvyklého.
S těmi cvrčky máte pravdu. Krtonožky skutečně v době námluv vydávají zvuky, cvrkají. 
Trávu můžete bez obav sypat kolem plotu i do kompostu. Tlející věci nerady, rády ovšem teplo, které tím vzniká, rády humózní půdu. Ať tak či tak, na problém si rozhodně nezaděláváte. Ten už máte. Máte krtonožky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zany - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (62) - 134.31 (?), 6.6.2009 20:26

Děkuji za odpověď... příště se na to lépe vyspěte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zany - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (62) - 134.31 (?), 6.6.2009 20:21

ozývalo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
starling - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (156) - 59.152 (?), 22.6.2009 0:23

Malý zákusek pro všechny věčné lovce šťůrů (krtonožek).            S tím jarem je snad jediný způsob,který jsem ještě nezkusil. Opravdu stačí 1až 2 kapky na 10l konev ???

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 112.110 (?), 29.6.2009 16:19

je mi čtyřicet a v životě jsem tu potvoru ošklivou neviděla.až ted v zahradě našeho nového domu.vzhledem k denní robotě na několik let zanedbané parcele jich vídám víc než dost.hlavně ve dne, v noci totiž tvrdě spím.tipla bych si že tu jsou tak tři na metr čtvereční.soused je chytá do květináče já je mlátím motykou.při způsobu zalitím jarem, bych musela objednat cisternu, na pokrytí plochy latěmi by padl jeden menší hájek.ano zbývá jen dursban 10g.ale do háje řekne mi někdo jak mám najít ty jejich cestičky?nové záhony jsou pod netkanou textilií, zasypané kůrou.zbytek rozlehlé zahrady je měsíční krajina plná dolíků, navážek,suti z bývalého domu a samozřejmě hustě osázená vytrvalým plevelem.existuje rostlina, kterou si tak hnusí, že by vypadli za plot?jak mám dursban použít?posypat jím nové záhony ve vysoké vrstvě?nebo po nocích lovit ježky a smířit se s blešincem a uhlednými hovínky... syn naměřil až 14cm kousky.přeju všem hodně štěstí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 67.226 (?), 29.6.2009 17:22

...jde o to, jestli nepláčete zbytečně. Máte-li v zahradě netkanou textilii zasypanou kůrou, pak zřejmě nepěstujete kedlubny a růže vám nesežerou. Pak je i bezpředmětné ty potvory ošklivé mlátit motykou. 
S Dursbanem zkušenosti nemám, musíte vzít za vděk i protichůdnými názory v tomto vlákně, návodem k použití či postupem pokus-omyl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 205.202 (?), 5.7.2009 23:06

Zdravim vsetkych krtonozkarov,

nedavno som riesil podobny problem, v zahrade sa nam objavil tento chutny tvor priamo v zahone jahod pod ciernou foliou. Tyzdenne nam vysychali sadenice novovysadenych jahod, tak nastal cas na zasah. Na internete som sa toho docital mnoho, no aj v daka radam, ktore som si precital na tomto fore, mozem odporucit, ze ako najucinnejsa metoda v boji proti tymto skodcom sa javi ich rucne vychytanie.

Krtonozka sa za tepleho vecera sama prezradi svojim cvrklikanim, potom uz len baterku a jarovu vodu.

Dolezite je najst miesto kde sa presne nachadza, podla toho zvuku sa to da, a do chodbicky liat v malom mnozstve (napr. nejakym postrekovacom) jarovu vodu. Krtonozka si potom sama vylezie na povrch a mame ju.

Lovu zdar

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 117.118 (?), 9.7.2009 18:51

Zdravim lidičky co maj problém s obojživelnym tvorem K ONOKRTŽKOU.Má rada je?A věřte, že mám mnohaletou zkušenost.  Střádejte PET-láhve a znich si ohraničte záhon, mladej stromek, keř atd. Postup-napustit vodou až po hrdlo a zavřít.Pak víčkem zarýt do země a palicí dotlouct.Pak už jenom zaříznout u země.   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 254.134 (?), 13.7.2009 12:41

Já chytám krtonožky obdobně. Uprostřed záhonu udělám rojnici z kelímků od větších jogurtů. Zahrabu je těsně vedle sebe v úrovni země. Téměř každý den tam nějaká spadne. Do kelímků dělám dírku, aby se v něm nedržela voda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika