Krtek a mulčovací textilie



host - 204.1 (?)
9.5.2007 15:21
Mulcovaci textilii spise nadzvedne udela hromadku podni a budou tam boule aby ji protrhl by musel myti vetsi silu kdyz mu to nepude zvednout tak prestane . n
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 120.110 (?), 6.5.2007 11:26, zobrazeno: 13622x

Chystám se položit textilii a zamulčovat větší plochu v okrasné zahradě. Zatím jsem nakoupil netkanou textilii (2 balíky 1,6*100 m), trávu kolem stromků, keřů a trvalek jsem postříkal roundapem, ale nyní nevím, jestli ji po položení a zamulčování neroztrhne krtek a zda pod ní ještě něco nedat (ocelovou síť :-)). Normálně v sezóně když sekám trávník, tak krtek na zahradě není, ale jak přestanu, začnou se objevovat hromádky. Máte s tím někdo zkušenost?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 204.1 (?), 9.5.2007 15:21
Mulcovaci textilii spise nadzvedne udela hromadku podni a budou tam boule aby ji protrhl by musel myti vetsi silu kdyz mu to nepude zvednout tak prestane . n
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 226.236 (?), 15.11.2007 9:21
To je moc dobrý nápad. To určitě udělejte. Krtek tak bude chráněný před všemi škůdci (i Vámi), nepřízni počasí. Země bude pod fólií příjemně teplá a krtek si tak bude moct pod ní vesele, nerušeně rejdit... Jak ho znám, podělí se o Vámi připravené pohodlíčko nepochybně i s hraboši, atp.... Někdy zkuste opatrně pod fólii nakouknout. Budete potěšen labyrinty chodeb, chodbiček a kopečků. Jen s těmi rostlinami to bude horší (spíš špatné). Ale nic není dokonalé, že?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
radegast - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (57) - 3.169 (?), 30.11.2007 8:32

Máme zamulčováno mulčovací fólie + 5-10 cm kůry a přesto se krtek (nebo něco jiného) prokousal přes fólii udělal otvor cca 10*10 cm a vyházel (nekecám) 2 kolečka hlíny. Co to bylo si nejsem jistý ale usilovným pokládáním jedu jsme to zahubil (aspon doufám).

Závěr - mulčovací fólie není pro krtka problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 32.73 (?), 30.11.2007 9:57
Pane Martine, nebyl to náhodou sousedův jezevčík!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 32.73 (?), 30.11.2007 9:55
Přesně tak. Navíc je vhodné dávat tuto slavnou fólii ke trsovitě rostoucím rostlinám a nejlépe v ní prosperují cibuloviny :(((
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
radegast - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (57) - 3.169 (?), 30.11.2007 12:00

jezevčík to nebyl :) ale ta bestuje nebo její krtčí přibuzenstvo to dělalo i ve skalce. Tak jsem to zahubil jedem na krysy a je pokoj.

Jinak na mulčovací fólii nedam dopustit, pracnost na zahradě se tím omezuje na stříhání keřů. Pro trsovité rostliny prostě necháte více místa ve fólii.

Myslet to je to co to chce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 192.251 (?), 6.10.2010 20:20

Myslet nebo vraždit vše živé v zahradě? může mít vůbec člověk z takové zahrady radost, kde zavraždí vše co mu udělá hromádku? Třeba až vše otravíte zjistíte že mrtvá zahrada není to pravý ořechový a hlavně zjistíte že škůdci které jsou na rostlinách nemá kdo přirozeně likvidovat. Pak asi pujdete zase do jedu. Budete zvyšovat stále dávky jedu, protože škůdci budou více a více odolnější, až se budete bát na zahradě vůbec si sednout aby se vám třeba neudělal exzém... nebo se pujdete nadýchat čerstvého vzduchu k sousedovi apod.. :-) opravdu nevím jestli myslet znamena zrovna zabít. Já mám krtka taky a děkuju mu za to, že mi kypří půdu, dávám jí rovnou na kompost a nemusím už nic katrovat. Krásná zemina. Taky nemám problém s krtonožkou a jiným žravým hmyzem. Krtek to zlikviduje. Objeví se na jaře když mám podmáčeno, aby mi oddrenážoval zahrádku. Par vylomenin mu taky musím zkousnout, ale takový už je život. Taky nejste stále se všemi za dobře. Má rada zní. Naslouchejte přírodě. Jinak se postupně všichni zahubíme

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 133.163 (?), 7.10.2010 7:08
Taky mám takového souseda, a lilky plné mandelinek! Zahrada je o přemýšlení, to je fakt. Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 129.199 (?), 10.10.2010 10:13

Aď si kdo chce co chce říká, pokud chcete kousek rovného trávníku bez neustálých hromad hlíny, musíte krtka vyhnat. Já jsem přišel na metodu, která stojí jen pár korun a je (alespoň u mne) 100% účinná. Od loňského Silvestra jsem zapoměl v šupleti dvě krabice petard, jedny tákové ty tužky, jedny silnější tzv.Mega. Krtinu opatrně podeberete lopatkou aby se chotbička nezasypala, potom kolíkem díru vyčistit a zapálenou petardu pustit do díry. Je potřeba díru zašlápnout!!! botou se silnější podrážkou. Výbuch je zemí ztlumený asi jako výstřel s tlumičem, nikoho to neruší, nikdo ani neví, že vyháníte krtky a hraboše. Potom hned díru ucpat hlínou aby smradlavý kouř, kterého je poměrně hodně zůstal pod zemí. Ačkoliv se jedná pouze o zábavnou pyrotechniku, otřes země u megapetardy je tak silný, že se na bazénu dělají takové ty Archimedovské kruhy:-)) Krtek se odstěhoval a je klid.

Minulý rok jsem v záchvatu vzteku do krtince strčil hadici a čerpadlem ze studny jsem tam pustil vodu. Pak jsem šel na oběd a následně na to zapoměl. Po čtyřech hodinách jsem tam přišel a ze všech krtinců okolo tekla voda. Je pravdou, že po zbytek léta byl od krtků a myší klid. Né každý však chce investovat 40000l vody. Mát tam ale ořešáky a ty vodu milují, vlašáků bylo přehršle :-)))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika