Krtek



host - 229.51 (?)
30.5.2013 9:37

Myslím si, že boj s krtkem je individuální záležitost a to, že někomu něco nefunguje je, neznaméná, že to nebude fungovat zrovna mně. Také jsme bojovali s krtkem a pomohl nám zmiňovaný Solární odpuzovač krtků, hrabošů, hryzců vibrační s LED lampou MR13SL + nějaké ekologické a smradlavé (voňavé) tablety.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 148.16 (?), 2.8.2011 10:15

Každoročně strávím spoustu zbytečného času číháním s rýčem u krtinců. Pár jich sice vždy chytnu, ale je to jen dočasné, než se do jeho sídla nastěhuje další. Zkusili jsme už všechny rady, ale byly vždy jen dočasné. Jedinou radu- vyasfaltovat zahradu-jsme prozatím nezkusili. Až teď jsem na to kápla. Ochránci krtků, ať raději nečtou následující řádky.

Minulý týden jsem zkusila do krtinců nasypat jed na myši. Ty růžové granulky jsem hadicí trochu spláchla, aby se dostaly co nejdál do krtčí chodbičky. Už týden nekopal!!! Pravidelně jsem každý den měla spoustu krtinců a teď týden nic! Pevně věřím, že to má chudák za sebou a pokud by se chtěl nastěhovat další, skončí podobně.

A teď, krtkomilové, kteří přece jen četli mé řádky, ať se do mě pustí, že jsem nehumánní, ale je mi to jedno:)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 151.38 (?), 2.8.2011 11:45

Růžové granulky-Lanirát.Krtci to asi nežerou, jsou to hmyzožravci.

rostislavik

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 3.2 (?), 2.8.2011 14:01

Byl to Ratimor. Přiznám se, že mě to samotnou překvapilo. Možná je to souhra náhod, možná si na tom smlsla žížala a on pak na ni, je taky možné, že to s tím vůbec nemusí souviset a má ho na svědomí třeba kočka...

Každopádně až se objeví další, zkusím to znovu a dám vědět. Vedu s krtkem letitý boj... ale nevzdávám se :)

Alena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 255.30 (?), 4.8.2011 14:54

Vážení, musím vám říct, že jsem se dost pobavila při čtení příspěvků zabývající se taktikoukao, jak se zbavit krtka. Taky musím sousedkům připadat jak blázen, který zmrzli uprostřed léta opírajicí se o rýč na jednom místě  (poseldně už dost divně koukali). Já tak úspěšná jak rostislavik nejsem, mám letos jen jednoho... jak jsem s ním zatočila, vám raději ani nebudu popisovat... ale - zkusila jsem do jeho dokonalého tunelu zatlačit kousek zbylého mýdla a představte si, že už tudy neprošel ...takže si budeme mít ruce asi 100x více než před tím a budu tak postupovat i dále... taky pokus... Zdar a sílu v boji s černou bestií. Alice

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 90.126 (?), 24.8.2011 12:14

Vidím, že s krtkem bojuje tolik lidí... Některé příspěvky mě hodně pobavili. Abych to shrnul:

a) Krtka se nikdy nezbavíte definitivně, zpravdila na čas. Takže musíme stále bojovat!

b) Účinné a nejjednodušší jsou - jak jsem se dočetl - citrony a naftalín. Trubky jsou vhodné jen pro domácí kutily a lít savo, vodu a další sajrajty do země se mi nechce.

c) Mechanické odpuzovače za 600,- na krtky nezabírají, stejně jako vlasy, kočky atd. Čekat s rýčem či motykou na zahradě o rozměrech 80 x 25 metrů si ani nepředstavuji.

Děkuji všem přispivatelům, pomalu začnu zkokušet. Martin V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 149.230 (?), 12.11.2011 22:17

Chytil jsem krtka, nezabíjím je, vždy je hážu za potok na obecní pozemek. Výjmečně jsem ho nechal před potokem a on se mi zas vrátil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.250 (?), 21.5.2013 21:27

Já se krtka zbavil jednoduše, nalil jsem mu do všechn děr ocet, a vůbec jsem na tom nešetřil, pač ocet stojí pár korun, můžu říct, že jsem měl cca 20 krtičinců a od té doby mám už 2 roky klid a po krtkovi ani památky. Každý rok jen tak preventivně leju ocet kolem dokola zahrady, aby náhodou nepřišel od sousedů, pač ti ho maj pořád:)

Snad to bude tím, že neví jaký na ně mám fígl :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 2.73 (?), 26.5.2013 9:21

Nechápu, jak může být krtek chráněný, když páchá škody na zahradách. Koupil jsem past na hryzce v domnění, že záhony podývá pouze on a krtek je chráněný - tedy užitečný. Pozemek jsme na podzim měli jako houbu - všude samé chodby a štoly. V jedné chodbě pod vysázeným česnekem se do pasti chytilo 6 krtků.Od té doby je česnek v pohodě. Hryzců jsem letos chytil už v jedné štole 6.Skutečně bohatý podzemní život.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.42 (?), 26.5.2013 21:20

Krtek

Krtek Vám může dělat chodbičky, nebo krtince v trávníku, ale hryzec je liška podšitá, které se líbí čerstvá zelenina nebo brambory. A když rázně nezakročíte, tak ovocné stromky zvlášť na typových podnožích budete mít jako oštěp pro lovce mamutů- Kořennový systém bude ohryzán do špičky.

Wendy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 229.51 (?), 30.5.2013 9:37

Myslím si, že boj s krtkem je individuální záležitost a to, že někomu něco nefunguje je, neznaméná, že to nebude fungovat zrovna mně. Také jsme bojovali s krtkem a pomohl nám zmiňovaný Solární odpuzovač krtků, hrabošů, hryzců vibrační s LED lampou MR13SL + nějaké ekologické a smradlavé (voňavé) tablety.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika