Jak se zbavit tesaříka krovového?



host - 220.253 (?)
9.9.2008 15:00

Nepodléhat panice, měli jsme jednu larvu v kuchyni ve stropním obkladu, a po celé 3-4 roky jsme mu něřekli jinak než "Rudolfek", neboť večer vždy jej bylo slyšet, jak postupně "frézzuje dřevo" - vrzz-vrzz. Postupně se prokousával celou délkou prkna a zvětšoval chodbičku, jak přibíral na hmotnosti. Při nějaké příležitosti jsem prkno uvolnil a milého Rudolfka dal sousedovým slepicím. Obklad byl na péro a drážku a on sežral skoro celé péro (délka 2,5m).

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
kesnerova - (5) - 157.147 (?), 15.8.2008 13:32, zobrazeno: 38844x

S dodávkou dřeva na zatopení se nám dovezl i tesařík krovový a po 3 měsících vidíme v dřevěném palubkovém obložení díry. Jak ho zničit, než nám zdevastuje chaloupku?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 186.98 (?), 15.8.2008 13:42

Nu pokud jste si dovezli tesarika pred 3 mesici, tak za ty diry muze neco jineho (vyvoj tesarika trva 2-3 roky - ty diry jsou vyletove otvory imag, tj. vajicka tam musely byt nakladeny pred nekolita lety). Ale predpokladam, ze se tam dostal uz drive a je to on - likvidace bude obtizna - muzete zkusit natrit napadene palubky nejakym prostredkem proti drevokaznemu hmyzu, maji v kazdem hobbycentru, ale vysledek nejisty - jedina jista je mikrovlna technologie (hodne draha), nebo tlakova injektaz - taky byste museli volat specializovanou firmu a poradne se placnout pres kapsu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 44.15 (?), 15.8.2008 14:36
lignofix i-profi, dle návodu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 220.253 (?), 9.9.2008 15:00

Nepodléhat panice, měli jsme jednu larvu v kuchyni ve stropním obkladu, a po celé 3-4 roky jsme mu něřekli jinak než "Rudolfek", neboť večer vždy jej bylo slyšet, jak postupně "frézzuje dřevo" - vrzz-vrzz. Postupně se prokousával celou délkou prkna a zvětšoval chodbičku, jak přibíral na hmotnosti. Při nějaké příležitosti jsem prkno uvolnil a milého Rudolfka dal sousedovým slepicím. Obklad byl na péro a drážku a on sežral skoro celé péro (délka 2,5m).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 145.136 (?), 8.10.2008 21:37

I já můžu doporučit mikrovlnnou technologii, sanace je rychlá, čistá, pravda i dražší. Ale účinnost je stoprocentní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 1.251 (?), 26.10.2008 1:28

Je na to nějaká aparatura, kterou by se mohla ošetřit střešní konstrukce bez rozebírání, případně i plechy na střeše?

Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 145.136 (?), 10.11.2008 21:44

Je. Právě ta mikrovlnná technologie je schopná zlikvidovat tesaříka i bez rozebírání krytiny. Já jsem o ni slyšel jako o velice vhodné technologii a taky si přečetl na webových stránkách.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 2.155 (?), 17.12.2008 21:38

Zdravím, můžete tady někdo napsat odkaz, kde lze najít informace nebo firmu - o té mikrovlnné technologii? Ty chemikálie z obchodů jsou na nic (Lignofix, Bochemit). Potřebuji zvítězit za každou cenu. Předem děkuji za informace.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 2.155 (?), 17.12.2008 21:49

Ještě "já" - potřebuji spíše informace či kontakt na firmu, co to opravdu umí a má na to profi vybavení. Teorii na internetu lze najít ihned, ale reference  - to je o něčem jiném. Nerad bych platil nějaké amatéry. Jsem kousek od Karviné na Ostravsku. Díky předem za tip.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 185.138 (?), 17.12.2008 21:55

Pokud dodržíte návod, není možné, že by to nefungovalo. Jakmile odtáhnou larvy zevnitř, nové už nemají šanci.

Tři nátěry na staré trámy, nové latě a po 10 letech ani prášek. Přitom vedle je kůlna, kde ošetření nebylo možné kvůli přístupu, kde pořád řádí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika