Hryzec



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
         
host - 37.133 (?) 
26.2.2021 12:13

Ja už jsem takto díky králičímu pletivu zachránil 4x jabloně. Zkoušel jsem zasadit jablon bez koše a okamžitě mi ji v létě podhrabali hraboši a ohlodali ceký kmínek zbyl jenom kousek kořenu. Už sázím stromy jedině s králičím pletivem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
         
host - 117.61 (?), 26.2.2021 12:51

Máte s tím praktickou zkušenost?  Víte, jak velký bal byste musel udělat? Zzajistíte na 100%, že do něj nějakou švírkou neproleze?

Klidně vám ožerou kořeny zvenčí a celý stromek se vyvrátí i s balem.  A protože musíte dát pletivo i kolem krčku stromku minimálně do výšky 10 cm nad terén, časem to pletivo (stejně jako u kořenů) zaroste do kůry a je zdrojem infekcí. Měl jsem stromky cca 15 let v koších a prakticky moc nerostly. Každý silnější kořínek zvenčí byl ohlodán.

jedině trávit, chytat do pastí. Plašiče jsou k ničemu, hryzci se musí hubit.

nevím, jak by dopadlo strkat jim do nor suchý led. Uvolněný oxid uhličitý " teče" dolů a mohl by jim zaplavit hnízdo. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 91.196 (?), 26.2.2021 13:57

Zkušenosti mám, vím, jak velký bal má být, zajístím- co tam máte dál? Nepíšu, že je to jediný způsob...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 230.40 (?), 26.2.2021 18:36

Kupte si SWISS past na hraboce cena asi 350kc velmi jednoducha ale  velice ucina past nic lepsiho neznam vlovi jsem chytil 11 krtku a 6 hrabosu      mam to podobne jak vy z prava i zleva se sousedi  nestaraji o zahrady tak se havet stahuje na moji udrzovanou zahradu   vasek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 145.130 (?), 27.4.2021 7:11

Dobrý den, 

taky uvažuji o pletivu. Sežrali mi pěti leté švestky na myrobalanu. Rad si dám tu práci, a udělám díru jeden metr v průměru. Myslíte si že musí být i ze spodu? Když bude třeba do hloubky 80cm? Uvažoval jsem že to nechám cca 10cm nad terenem a dosypu mulčovací kurou - nechci to přihybávat ke kmínku. Dokáže to přelízt?

Děkuji

Melich

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 37.133 (?), 26.2.2021 19:05

Nejlepší je na vyhubení hryzců kočka, draví ptáci a nebo trubková past.Tím že budete hubit hryzce jedy je nesmysl protože potom tu mrtvou myš, která má v sobě jedy sežere kočka a nebo dravci a ty zbytečně zemřou, přitom vám pomáhají hubit hraboše. A navíc když ten hraboš ten jed nesežere tak se dostane do hlíny kde pěstujete zeleninu nebo ovocné stromy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6,  7,  8,  9,  10   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika