Houba na jehličnanech - poradí někdo?



host - 86.7 (?)
15.4.2010 10:06

Dobrý den. Jalovec je mezihostitel, jinak informace lze najít zde :-)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                  
host - 204.34 (?), 29.4.2008 13:03

Vzhledem k nesmyslnosti výše uvedeného názoru odpovím protiotázkou: A co takhle zlikvidovat hrušně? Co když třeba já osobně dám přednost jalovcům?!

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 215.8 (?), 29.4.2008 14:15

Tak já se hlásim, že na zahradě žádné jalovce nemám, zato hrušně ano. Zatímco hrušky jiným druhem ovoce nahradím těžko, estetický účinek jalovce čínského nebo chvojky se nahradit dá, podobných jehličnanů je dost. O tom svědčí i to, že většina lidí nerozeznává navzájem jalovce, zeravy a cypřišky, ale jablko od hrušky rozezná (skoro) každý . Jinak k výskytu rzi hrušňové na thujích - buď to nebyla Thuja, nebo to nebyla rez hrušňová, ale nějaký podobný druh - přesné určení pouhým okem je totiž nemožné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.167 (?), 30.4.2008 8:50

Já jsem zlikvidoval jalovce, hrušně jsou pro mě cennější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 204.34 (?), 30.4.2008 11:05

Nic proti Vaší likvidaci jalovců, ale jestli je nezlikvidovali i sousedi v širokém okolí, tak jste si tím asi nijak výrazně nepomohl. Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.21 (?), 1.5.2008 18:44

Mne by zajímalo zda tu rez na jalovcích lze zlikvidovat v raném stadiu někdy v únoru kdy pouhým okem není vidět ale lupou jo.Jinak boj s jakoukoliv chorobou pokud to nedělají všichni důsledně nikam nevede.Vím co to bylo se šarkou a dodnes u nas švestky pořádný nejsou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 204.34 (?), 2.5.2008 12:35

Domnívám se, že ono "rané stádium" pro pro zimní stádium rzi hrušňové na jalovcích nebude v únoru, ale někdy v červenci až říjnu: v době, kdy se již vytvořily výrůstky na listech hrušní a z nich se uvolňují spóry, které následně infikují jalovce. V únoru bude podle mého názoru již příliš pozdě (rez je v jalovcích již rozrostlá, "zakořeněná" v pletivech a zjara - v dubnu -již pouze "plodí" (tedy vyrostou rosolovité výrůstky a z nich se uvolňují spóry dále infikující mladé lístečky hrušní. Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 204.28 (?), 11.5.2008 20:34

Většina parků ve městech i na větších vesnicích mají polehavé jalovce čínské a chvojky takže zdroj rzi máme zajištěnou na kolik let dopředu sám jsem po městě prořezával jalovce které jsou již 50let staré a v dubnu měli již znatelné výrustky zduřelé větvičky kde se vytvořily teť v květnu rosolovité útvary rzi v teplém počasí uschnou a pak je vítr roznese po kraji na hrušně stačí malá kapička vody a spora se uchytí a je to na hrušni jen postřik bajkorem mě zatím pomohl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 150.8 (?), 14.5.2016 23:45

rez na jalovcích

------------------------------------------------

stačí si udělat 20% roztok sava do rozprašovače, pokud možno houbu seškrábnout, postříkat a houba se už netvoří, alespoň mně se už třetí rok neobjevila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 86.7 (?), 15.4.2010 10:06

Dobrý den. Jalovec je mezihostitel, jinak informace lze najít zde :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 85.76 (?), 13.4.2009 18:15

Přenáší se tato rez hrušňová i na ostružiník? Loni vysadil soused 2 jalpvce asi dva metry od našeho ostružiníku (velkoplodý beztrný cca 10let starý) a na podzim byly všechny jeho listy zespodu pokryty červenou rzi. Co s tím?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika