Ferramol vs Mesurol



host - 182.242 (?)
20.6.2013 23:05

Dobrý večer Honzo, jak jsem již dříve psal na jiném vláknu. Pokud Feramol používáte delší dobu, mohla vzniknout u slimáků na účinnou látku rezistence. V tomto případě na fosforečnan železitý. Letos zasýpám Feramol kolem zeleniny, která se hned konzumuje-petržel, kedlubny,saláty, pažitka,salátové okurky, jahody,ředkvičky a špenát. Kolem květin, brambor,řepy a malých sazenic zeleniny opatrně zasýpám Vanish. Slimáci jsou nás přemnožení, tak střídám přípravky. Nevýhodou Feramolu, je,oproti Vanishi, že po dešti je téměř nepoužitelný. Z hlediska "čisté" zahrádky, bezpečnosti malého syna a domácích mazlů raději používám Feramol. I když letos jsem "zkrmil" jedno balení Vanishe i Feramolu a to není konec června! Roman-Lesnictví a dřevařství

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 167.53 (?), 20.6.2013 22:08, zobrazeno: 4458x

tak se mi taky letos něco nezdálo kolem toho Ferramolu, i když sám ho několik let všude doporučuji a nedal jsem na něj dopustit

před týdnem jsem sázel afrikány a kolem nich jsem udělal skoro neproniknutelnou ohradu z Ferramolu, doslova plnou hrst kolem pár rostlin

do druhého dne byly afrikány ožrané... komplet... a to ti slimáci museli lézt přes Ferramol

dokoupil jsem Mesurol a zasadil nové afrikány, k tomu Ferramolu kolem jsem přidal i Mesurol

jaké bylo moje překvapení, když afrikány zůstaly nedotčeny a kolem jsem napočítal asi 20! mrtvých slimáků různých barev a velikostí!!!

buď ten Ferramol letos vůbec neúčinkuje a nebo je slimáků letos tolik, že prostě on je na to kalamitní množství prostě nedostatečný, neláká je tolik a nestíhá to "pochytat"

stejně jsem postupoval i kolem neustále ožraných salátů, okurek a bazalky, všude se válel Ferramol a nic, teď po Mesurolu jsou vidět mrtvoly slimáků a hlavně "ožrání" už nepokračuje!

takže u mne minimálně pro letošek Ferramol skončil no

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 182.242 (?), 20.6.2013 23:05

Dobrý večer Honzo, jak jsem již dříve psal na jiném vláknu. Pokud Feramol používáte delší dobu, mohla vzniknout u slimáků na účinnou látku rezistence. V tomto případě na fosforečnan železitý. Letos zasýpám Feramol kolem zeleniny, která se hned konzumuje-petržel, kedlubny,saláty, pažitka,salátové okurky, jahody,ředkvičky a špenát. Kolem květin, brambor,řepy a malých sazenic zeleniny opatrně zasýpám Vanish. Slimáci jsou nás přemnožení, tak střídám přípravky. Nevýhodou Feramolu, je,oproti Vanishi, že po dešti je téměř nepoužitelný. Z hlediska "čisté" zahrádky, bezpečnosti malého syna a domácích mazlů raději používám Feramol. I když letos jsem "zkrmil" jedno balení Vanishe i Feramolu a to není konec června! Roman-Lesnictví a dřevařství

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika