Čím škodí mravenci?



host - 100.238 (?)
27.6.2012 14:41

Nevadí mi, když občas ožerou nějakou jahodu. Ale vadí mi, když roznášejí mšice po stromech a keřích. To jsou kvanta mšic, po kmenech a větvích k nim lezou stovky mravenců za minutu. Když najdu hnízdo, řeším to nejekologičtější cestou - vřelá voda v době, když jsou všichni doma, tj. pozdě večer nebo brzo ráno. Ty "ekologické" jedy už nepoužívám, nefungovaly mi na mravence, ale zato fungovaly na moji peněženku.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
               
host - 100.238 (?), 27.6.2012 14:41

Nevadí mi, když občas ožerou nějakou jahodu. Ale vadí mi, když roznášejí mšice po stromech a keřích. To jsou kvanta mšic, po kmenech a větvích k nim lezou stovky mravenců za minutu. Když najdu hnízdo, řeším to nejekologičtější cestou - vřelá voda v době, když jsou všichni doma, tj. pozdě večer nebo brzo ráno. Ty "ekologické" jedy už nepoužívám, nefungovaly mi na mravence, ale zato fungovaly na moji peněženku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
L. Radek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (404) - 96.84 (?), 27.6.2012 19:41
A také jsou potravou mravenců klíšťata. Tzn. Nejsou mravenci - jsou klíšťata.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 63.56 (?), 3.7.2012 23:50

Mám stromky dost obalené mšicemi (které jsou roznášeny mravenci) a každý den si 1-2 klíšťata odnesu domů, takže žádný zázrak ti mravenci nebudou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika