Zimní údržba skleníku s vinnou révou



host - 112.16 (?)
6.1.2021 7:08

Mám jen 2 hlavy ve skleníku už asi 20 roků. Odrůdu neznám, je bílá. V té době ještě stolní odrůdy nebyly. Skleník je orientovaný podélně V - Z a délky asi 4,2 m. Hlavy jsou na severní!!! straně a to v rozích.  6 hlav je moc, a pokud jsou na jihu tak Vám později zastíní celý skleník. Zastřižení letorostů každoročně . Vedení je po drátech pod střechou sklaníku a zastíní v letě později celou střechu, částečně i okna na jih.Skleník má celoročně pootevřeny dveře a pootevřeny větrací okna. Když byly hlavy mladé přihnojení cereritem a důkladná zálivka na jaře. Nyní bez hnojení a bez jakékoliv chemie. Možnost pěstovat ale i jinou zeleninu je omezena právě větrráním. Sklizeň je o měsíc dřív než venku a 1 velký kbelík z každé hlavy. Trsy a bobule jednou tak velké jako venku.   L.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 111.252 (?), 5.1.2021 19:30, zobrazeno: 1294x

Zdravím všechny,

chtěl bych vás zkušené poprosit o radu, jak se starat o skleník, když jsem si do něj nasadil vinnou révu. Zkoušel jsem pročíst celou řadu článků, ale na tento stav jsem nikde nenarazil

Mám od jara skleník a mimo jiné jsem si do něj nasadil po krajích 6 sazenic vinné révy. A teď nevím, jakým způsobem mám postupovat, abych mohl na jaře zase pokračovat v pěstování. Jestli je v zimní údržbě za této situace rozdíl nebo ne.

Poprosil bych mimo jiné o radu, jestli mám mít skleník zavřený, oteřený nebo se má třeba nastálo větrat okénkem. Dále jestli mám používat dusíkaté vápno a taky přikládám fotku révy. Zdá se mi, že má na sobě jakoby plíseň. Tak, jestli to opravdu plíseň je, pokud ano, tak jestli se s tím dá něco dělat a zase případně co to zapříčinilo a jak tomu mám předcházet.

Moc předem děkuji za rady

Michal

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 111.252 (?), 5.1.2021 19:32

Ještě přidávák fotky té révy.

Skleník - réva plíseň1
Skleník - réva plíseň1
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 111.252 (?), 5.1.2021 19:34

A ještě jedna. Nějak mi jich nejde vložit víc.

Skleník - réva plíseň2
Skleník - réva plíseň2
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 77.14 (?), 5.1.2021 21:26

Ahoj, ta pleseň je len na nevyzretých koncoch výhonkov, ktoré aj tak musíš na jar odstrihnúť, tak až tak nevadí. Môžeš odstrihnúť aj hneď, vlastne už môžeš aj strihať vinič normálne. Skleník treba vetrať, tak aby v ňom teplota nevystupovala nad 10°C, podľa možností do konca marca. Inak Ti to naraší a potom môže zamrznúť. Pokiaľ tam nemáš nejaké choroby, hniloby, padanie klíčiacich rastlín, tak by som sa dusíkatému vápnu asi vyhol. Vinič mnoho dusíku nepotrebuje. To radšej cererit. No nejako s citom by to šlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 112.16 (?), 6.1.2021 7:08

Mám jen 2 hlavy ve skleníku už asi 20 roků. Odrůdu neznám, je bílá. V té době ještě stolní odrůdy nebyly. Skleník je orientovaný podélně V - Z a délky asi 4,2 m. Hlavy jsou na severní!!! straně a to v rozích.  6 hlav je moc, a pokud jsou na jihu tak Vám později zastíní celý skleník. Zastřižení letorostů každoročně . Vedení je po drátech pod střechou sklaníku a zastíní v letě později celou střechu, částečně i okna na jih.Skleník má celoročně pootevřeny dveře a pootevřeny větrací okna. Když byly hlavy mladé přihnojení cereritem a důkladná zálivka na jaře. Nyní bez hnojení a bez jakékoliv chemie. Možnost pěstovat ale i jinou zeleninu je omezena právě větrráním. Sklizeň je o měsíc dřív než venku a 1 velký kbelík z každé hlavy. Trsy a bobule jednou tak velké jako venku.   L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 91.196 (?), 6.1.2021 11:28

Dle fotek je tam velká vlhkost-stíkající voda+plíseň na révě. Snad jsou na ní i vlnatky..? Jaké má pěstírna rozměry-to k tomu, že máte 6 ks?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 108.97 (?), 31.1.2021 21:54

Omlouvám se za zpoždění, zapomněl jsem, že už jsem příspěvek poslal a kvůli práci jsem myšlenku na dotazy odsunul.

Skleník mám 4x3 m. Pokud by to bylo potřeba, tak dám nějakou révu pryč. Dal jsem tam na základě rady vinaře víc druhů, abych viděl, které odrůdě se tam bude dařit. A co se týče té vlnatky, můžu to nějak lépe nafotit, abyste to poznal?

U skleníku jsem otevřel okénko. Napadlo mě to ve chvíli, kdy jednou začalo svítit a rázem bylo ve sklaníku teplo. Jsem rád, že jsem to udělal sprvně. A dal bych tedy ten cererit. Kdy ho mám dát? A mám ho dát i k révě nebo té se mám jakoby vyhnout? A nic jiného jakoby s tou zeminou apod. dělat nemám?

Díky za ochotu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika