Vlhkoměr



host - 93.16 (?) 
15.6.2022 12:05, zobrazeno: 558x

Dobrý den.

Neporadil by někdo.

Máme první rok skleník a nevíme jestli zaléváme málo, nebo hodně.

Napadl mne nějaký půdní vlhkoměr, ale vůbec nevim kde to mám

sehnat a jaké třeba hodnoty by na něm měly být.

Děkuji velice

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.10 (?), 15.6.2022 13:50

myslím si, že něco takového je zbytečné. V skleníku se musí zalévat více, než venku, panují tam vyšší teploty a s tím je spojený vyšší výpar vláhy z půdy. Určitě pomůže pravidelné kypření půdy, utužená půda rychle vysychá, zatímco nakypřená vláhu v sobě udrží. Jiná otázka je kdy zalévat, tak tedy v současném počasí raději ráno a odpoledne, na noc raději ne, při vyšší vlhkosti a nedostatečném proudění vzduchu v noci může lehce dojít k rozvoji houbových chorob, Samozřejmě nejvíc napoví stav rostlin v skleníku, jsou-li povadlé v důsledku nedostatku vláhy, je třeba zalévat okamžitě. A vlhkost půdy zjistíte nejlépe rukou. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 214.246 (?), 15.6.2022 16:57

Do skleníku 4 m dlouhý a 3,5 m široký. Levá strana 5 m2 +cestička +práva strana 5 m2 dám 45 až 50 litrů vody. 1 m2/ 4-5 L vody/den. Zaliváme večer, voda je teplá. Všechno pod rajcata, okurky, cukety taky nemají rády polívání zhora.Papriky, celer, salát mrkev, kopr už zalivam i nahoru. Během let co to máme je potřeba skleník např.větrat (dvoje dveře +troje okna automat), zrovna tak stínít, jinak se to uvaří a po sezóně zapálit knoty a všechny škodlivé věci vyhubit.Nejvíce to vysychá u dveří. U nás tedy vpředu a vzadu. Ze je to suché poznáte přeci podle barvy zeminy. Co nám tam nejde, jsou ředkvičky. Je jim tam asi teplo. Narostou jen vzadu u skla a tam je chlad. Myslím brzy najaře. Ať se daří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 81.144 (?), 15.6.2022 22:38
Já mám letos ve skleníku u každé rostliny petku z uřezaným dnem na zalévání, ale ani tak to kondenz při rozdílných teplotách vevnitř a venku úplně neomezilo a vlhkost se vysráží. Tak už nezavírám ani okno a ani dveře na noc. Dnes sice bylo ráno jen 5,6 nad nulou, ale venkovní výsadba už taky nemá žádné krytí. Zatím stačí tohle větrání, můžu ale ještě oddělat z každé boční strany pás lexanu, aby to protahovalo ještě lépe. Je potřeba sledovat rostliny a ne stupnici na vlhkoměru. :-) Ale v každém případě je lepší zalévat do hloubky přes ty petky, sníží se i spotřeba vody.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika