skleník z lahví



host - 27.29 (?)
14.8.2006 15:52
Při hodnocení čehokoli se zaměřuji na dvě hlediska: 1) Líbí -  nelíbí , tady říkám nelíbí a pokud to nebude i jinak atypická stavba tak je to pro mě  " brrrr " a rozhodně bych to nedělal. 2) cena, zde počítám kolik bych si za tu dobu, co to budu, dělat mohl vydělat jinak a jestli bych si za to nedokázal koupit něco lepšího. Abych Vás od toho ale jen neodrazoval. Vyděl jsem pěkný skleník atypických rozměrů a tvarů, když byl již osazen tropickými rostlinami a byla to nádhera.  Jako plocha pro papriky je to ale jen pro zlost. Negativa jsou dále nesnadné čistění  a složité opravy při poškození JP..
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 111.161 (?), 20.5.2006 22:15, zobrazeno: 15417x

Mám možnost získat asi tisíc lahví od okurek, máte postavený skleník někdo doma a stojí to za tu práci,jakým způsobem se na sebe lahve kladou a čm se spárují.Připojte foto děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 71.22 (?), 19.6.2006 20:54
Vyjde to určitě levněji,ale je to zvěrstvo na zahradě,určitě je mnohem lepší koupit třeba starší skleník na inzerát.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 74.131 (?), 5.7.2006 8:17
Záleží jestli mám okrasnou za hradu,nebo ne.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 253.67 (?), 14.8.2006 12:19
je to hezký ale pracný. Stavím jej na chalupě. Má 430x230 cm a 7 řad lahví na výšku. Vzhledem k tomu že tam nebydlím a dojíždím jen na některý víkend, stavím jej už asi 4 roky. Příští rok se chystám na střechu a jdu do finále.Lahve se staví dny vzhůru. Doporučuji vymýt hypermanganem a do každé vložit kousek měděného plechu nebo drátu.Je to proti mechu na vnitřních stranách. Usazují se do betonu nebo jen cementové kaše na přechozí vrstvě. Mezi lahve se vkládá pásek polystyrenu spáruje se opět betonem přez polystyrenový pásek. Ale těch způsobů stavby je několik. Je také možno udělat šalování na celou řadu, založit lahve i s polystyrenem, trámkem omezit šířku zálivky kolem každé lahve a celé zalít betonem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 27.29 (?), 14.8.2006 15:52
Při hodnocení čehokoli se zaměřuji na dvě hlediska: 1) Líbí -  nelíbí , tady říkám nelíbí a pokud to nebude i jinak atypická stavba tak je to pro mě  " brrrr " a rozhodně bych to nedělal. 2) cena, zde počítám kolik bych si za tu dobu, co to budu, dělat mohl vydělat jinak a jestli bych si za to nedokázal koupit něco lepšího. Abych Vás od toho ale jen neodrazoval. Vyděl jsem pěkný skleník atypických rozměrů a tvarů, když byl již osazen tropickými rostlinami a byla to nádhera.  Jako plocha pro papriky je to ale jen pro zlost. Negativa jsou dále nesnadné čistění  a složité opravy při poškození JP..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 110.33 (?), 30.9.2006 21:15
Měl jsem , po cca 4 rokách začnou praskat a začíná problém....

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 23.246 (?), 4.10.2006 22:37
Rozhodnete-li se PRO, přidám  vám několik set lahví zdarma - za odvoz z okolí Bechyně. Tel. 602284262
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 166.20 (?), 4.10.2006 22:58
Prosim Vás, dejte lahve do sběru a nestavte tu opičárnu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 97.136 (?), 18.4.2007 9:22
to je překvapení, já myslel, že tenhle hit roku cca 87 je už nenávratně pryč a nikdo s IQ vyšším než 50 takovou hrůzu nemůže chtít. Právě asi před 20 lety si to stavěl známý, strašně dlouho (to u Vás odpadá když máte hromadu sklenic) protože je sháněl po školních jídelnách, po rodině, dnes tam jsou tuším jen trosky v rohu zahrady a hnusná hromada kterou bude muset jednou odklidit. Lahve se zašpiní, no prostě to je něco děsného.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 139.102 (?), 18.4.2007 11:55

Já mám zkušenost tak trochu z druhé strany. Taťka strávil moře času a energie postupným svážením a přeskládáváním lahví na budoucí skleník. Pak onemocněl, zemřel. Nikdy nezapomenu, jak jsme stovky lahví na kolečkách vyváželi, přeskládávali do osobáku a na vozík a odváželi na sběrný dvůr. Tam jednu po druhé rozbíjeli do kontejneru.   Br.....

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika