Skleník Perfekt H z OBI



Petr_70 - (7) - 76.191 (?) 
13.9.2012 10:10, zobrazeno: 19149x

Dobrý den,
V nabídce OBI mne zaujala nabídka skleníku Perfekt.

Skleník těchto rozměrů 2,4 x 3,18 x 1,85 jak jsem se díval v ceně zhruba 8,5 tisíce nikdo nenabízí (šikmé stěny, rozptylové sklo 4mm..), tak se vás chci prosím zeptat, zda si myslíte, že se jedná o výhodnou koupi a pokud ne, proč.
Z toho, co o konstrukcích skleníků vím se na první pohled jeví jako mínus konstrukce z pozinkovaného plechu, což nenaznačuje asi jeho velmi dlouhou životnost, ale tomu by se myslím dalo z velké části předejít vhodným nátěrem po určité době...?
Nějaké další nevýhody?

Děkuji za názory.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?), 13.9.2012 11:05

Pozink vydrží poměrně dlouho, toho bych se tak nebál. Podstatné je, že tam nejspíš není základna. Také je dost nízký. Další nevýhodou je, že je to noname výrobce a ani nemáte možnost si ho před nákupem osahat (pokud ho nemají na prodejně sestavený).

Také posuvné dveře dělají problémy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 147.110 (?), 19.9.2012 14:47

a plech (místo válcovaných profilů) asi nebude dost odolný proti sněhu a větru

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 19.9.2012 15:10

Doprostřed bych přidal dvě vzpěry (vidím jen na krajích) a jinak bych se toho vůbec nebál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 131.95 (?), 22.9.2012 17:57

Tento skleník mám 10 let na kaktusy, jen v trochu menším rozměru (byl jiný výrobce) ale se stejnou konstrukcí a naprostá spokojenost. I návaly sněhu před 2ma lety vydržel bez problémů. A žádné vzpěry nepotřebuje, obsahuje pevnostní spoje jednotlivých střešních nosníků, při dobré montáži na léta. Potřebuje základnu, stačí i trámy, já mám malý betonový základ. Jen jsem ho pro jistotu po sestavení natřel (taky aby se neleskl a zapadl do zahrady), letos první obnova luxolem.

Za tu cenu luxus :-) a spokojenost

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 114.253 (?), 13.10.2012 20:14

Pozor! co bylo před deseti lety v OBI nemusí být dnes! Změnili několik krate vyrobce kvuli tlaku na cenu a nejsem si jist jestli si udželi kvalitu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika