půda ve skleníku



tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.136 (?)
29.10.2009 7:02

nevím, jestli navážu původní vlákno, ale když jsem postavil skleník, byl záhon prázdný... vykopaný kvůli základům...,tak jsem ho zavez hnojem, asi 40 cm a na to asi 20 cm zeminy a ještě jsem nechal 15 cm rezervu ke hraně na další roky.Teď jenom vrsvu proryji rozložený hnůj převrátím nahoru, po 2 letech doplním hnojem...10 cm, ten slehne, zhnije... a tak pořád dokola.Už jsem téměř u hrany chodníku, tak zeminu využívám do truhlíků a tak podobně a co chybí, doplňuji hnojem.S vyvážením bych to viděl tak po 8mi letech, pokud se zemina bude kupit, pokud totiž budu dávat hnůj, tak není důvod zeminu vyvážet.Co se týče příspěvku o společném pěstování rajčat a paprik, tak v tom nevidím problém, dávám směrem ke slunci... chodník mám uprostřed... papriky a rejčata dál, aby nestínila, ale v poslední době to dávám na střídačku-do řádku rajče, papriky,rajče, papriky a jde to taky, do nějakého rohu zasadím salátovky a vyvažu je pod střechu... hodně zdaru, hoj

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
      
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 20.2.2009 19:31

Moniko, pokud nebydlíte někde v horách, tak je lépe pěstovat rajčata venku a do skleníku dávat jen papriky, popřípadě salátové okurky.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 48.109 (?), 17.3.2009 13:51

Dobry den, mam problem s pudou ve skleniku, na podzim jsem nahnojila a nyni je puda na povrchu zelena.Určitě ji něco chybi?Mužete mi poradit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 111.243 (?), 25.5.2009 23:08
zkontrolujte ph, puda bude kysela
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 240.93 (?), 30.1.2015 16:00

Mám stejný problém. Půdu ve skleníku každý rok vylepším zeminou z kompostéru, nebo koupím dva tři pytle zahradního substrátu, promíchám a zasadím rajčata atd. Za čas se opět začne tvořit tenká vrstva " zeleně". Opatrně ji seberu, zem nakypřím. Každý podzim skleník zryjeme, poházíme granulemi kravského hnoje a na jaře urovnáme (granule se rozpadnou) a ještě tři týdny před výsadbou sazenic rajčat posypeme zeminu dusíkatým vápnem. Stejně to nepomáhá. Tak co s tím. Už rezignujeme a prostě sbíráme zelenoý povlak tak, jak se začne tvořit. Rada tady zatím nic moc. Půda má ph v normě-měřeno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 122.179 (?), 26.5.2009 5:13

Hodně bude záležet na druhu hnojiva.Dnes bych nehnojil ničím jiným, než organickým hnojivem v kombinaci slepičí-kravský-koňský granulát.Občas přidám vrstvu rašeliny a zaryji.Jinak je rozhodující, na co budu skleník používat, který druh zeleniny budu pěstovat a podle toho také přiměřeně hnojit.Půdu nevyměňuji, pouze převrstvuji.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.136 (?), 29.10.2009 7:02

nevím, jestli navážu původní vlákno, ale když jsem postavil skleník, byl záhon prázdný... vykopaný kvůli základům...,tak jsem ho zavez hnojem, asi 40 cm a na to asi 20 cm zeminy a ještě jsem nechal 15 cm rezervu ke hraně na další roky.Teď jenom vrsvu proryji rozložený hnůj převrátím nahoru, po 2 letech doplním hnojem...10 cm, ten slehne, zhnije... a tak pořád dokola.Už jsem téměř u hrany chodníku, tak zeminu využívám do truhlíků a tak podobně a co chybí, doplňuji hnojem.S vyvážením bych to viděl tak po 8mi letech, pokud se zemina bude kupit, pokud totiž budu dávat hnůj, tak není důvod zeminu vyvážet.Co se týče příspěvku o společném pěstování rajčat a paprik, tak v tom nevidím problém, dávám směrem ke slunci... chodník mám uprostřed... papriky a rejčata dál, aby nestínila, ale v poslední době to dávám na střídačku-do řádku rajče, papriky,rajče, papriky a jde to taky, do nějakého rohu zasadím salátovky a vyvažu je pod střechu... hodně zdaru, hoj

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 116.208 (?), 4.3.2015 9:23

Dobrý den, pokud chcete pěstovat okurky a rajčata ve skleníku dohromady, stačí zasadit mezi ně mátu a rozmarýn, kdysi jsem to někde vyčetla. Papriky se snáší s rajčaty i okurkami. :-) Ilona

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 235.147 (?), 21.8.2014 22:33

Vyvážení země  ze skleníku  a její  navážení je  často doporučováno.  Po 25  letech    mohu potvrdit, že vyvážení  země není  až tak  důležité neboť  jsem to  nikdy nedělal   a skleník  stále plodí.  Tím neříkám, že by výnosy  po výměně  zeminy možná  nebyly lepší, ale nemohu  posoudit.  To co  dělám   skleník intenzivně  hnojím a  vyvážím jen  tu zeminu, která se tam už nevejde.  Tím se  zemina částečně  mění, ale málo.   Doporučoval bych  však měřit  ph    a v  přípdě nutnosti provédst korekci. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika