mravenci v zahrade



gandalfovadymka - (8) - 33.138 (?)
2.6.2020 14:01

taky sem na ně na zahradě narazil ale nemame tam zeleninu tak je tam nechavam vklidu žit. většinou je přejedu sekačkou a oni se po pár sečení někam přesunou. u te zeleniny bych asi zkusil nějaky postřik ale pokud možno ne chemicky :)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 18.253 (?), 3.5.2008 18:36

:-D ne jsou to 100% mravenci nikdy jsem na sve zahradce neměl slimaky! A mravence ještě poznám na druhej den byli pryc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
gandalfovadymka - (8) - 33.138 (?), 2.6.2020 14:01

taky sem na ně na zahradě narazil ale nemame tam zeleninu tak je tam nechavam vklidu žit. většinou je přejedu sekačkou a oni se po pár sečení někam přesunou. u te zeleniny bych asi zkusil nějaky postřik ale pokud možno ne chemicky :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 244.29 (?), 26.5.2009 11:14

kupte si  --Chemstop-- je sice relativne drazsi ale funguje dokonale

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 121.54 (?), 27.5.2009 16:51

Ja na kmeny lepím obyčejnou lepící pásku, tím lepítkem ven a oni se na to nachytaj  celá role v papírnictví mě vyšla na 25 kč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 98.33 (?), 24.5.2008 23:18

Zdravím,

To co ožírají mi nevadí, ale přítomnost v takovém počtu mě už děsí.Lezou všude.Po zemi, po stromech a i po nás(hlavně!).To, že žije více druhů v jednom teritoriu je dle odborníků vyloučeno, ale je to tak.Asi vše zoám a bude klid.Na ostatní půjde chemie.V takovém množství zatím nic nezabralo dostatečně.JP.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 161.74 (?), 1.6.2008 23:42

každý rok mi lezou po popatech pivoňky a ona pak nekvete a-poupata zajdou -pokud to něčím nepostříkám a letos se dokonce objevují hnízda v trávníku poblíž třšně, která konečně letos bude plodit a tak se bojím aby jí nějak neublížily---jinak taky nemám ráda chemii-bojím se že bych s tím spíš mohla ublížit, ale už je toho hodně a nedá se to jinak zvládnout

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 13.234 (?), 14.6.2008 21:39

Máme také zkušenosti s mravenci, máme jich plnou zahradu, ničí téměř vše, již druhým rokem nemáme jahody,/ze 60 kopečků jahod jsme sklidili asi 1kg plodů/,mravenci prožírají kořenový bal, obnaží se "srdíčko" a rostlina neprospívá, dále roznášejí mšice do listů rybízu, na papriky, na švestku, na ibišek, na loniceru, putují nám prostě všude a už si nevíme rady.Mysleli jsme, že nebudeme na své zahradě používat chemii, ale bez ní to asi nejde, a ani s ní se nám nedaří zbavit se nežádoucích škůdců.Dana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 76.122 (?), 14.6.2008 21:51

Na stromy stačí mucholapka nebo speciální lep proti mravencům. Kořeny nevim, taky sem si to myslel ale když sem je chtěl vykopat tak to spíš vypadalo že se naopak kořínkům pečlivě vyhýbají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 155.111 (?), 30.4.2009 18:30

Dobrý den

u mravenců mě vadí že nosí mšice na stromky a květy a tím všechno zničí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 242.219 (?), 1.6.2009 23:12
ja jsem taky pro aby nic na zahradkach nenicilo vsechno ma svuj duvod mravence si vyzobou ptaci
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika