mravenci v zahrade



host - 157.158 (?)
19.5.2020 9:20

Když to jde, je nejlepší mraveniště vyrýt a s trochou soucitu k tomuto národu je v kýblu přenést někam k lesu :) Když to nejde, tak je v drogerii celý arzenál chemických zbraní, jiný se vyžívá v plamenech nebo vroucí vodě..

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 159.157 (?), 28.4.2008 16:51

A mně mravenci roznášejí po rybízu, borůvkách, růžích a všem co je v dosahu mšice, které si tam pěstují v celých koloniích, a ty potvory sežerou úplně všecko... vůbec je nestačím likvidovat. Postříkám a do rána jsou tam nanošené nové a mravenci si je tam oprašují a hýčkají vesele dál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 174.51 (?), 30.6.2009 21:40

No a nechtělo by to spíš postříkat ty mšice? Já to udělala a mravenci odtáhli pryč, když jsem jim ty mšice zlikvidovala.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.158 (?), 19.5.2020 9:20

Když to jde, je nejlepší mraveniště vyrýt a s trochou soucitu k tomuto národu je v kýblu přenést někam k lesu :) Když to nejde, tak je v drogerii celý arzenál chemických zbraní, jiný se vyžívá v plamenech nebo vroucí vodě..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.154 (?), 16.5.2008 13:15

Mně se stalo s petrželí to samé, kořenová část byla úplně užraná. Podobně jsem dopadl u kopru, hnízda mravenců byla přímo kolem vzrostlých stonků, kořen užraný a navíc obsypaný nějakými vajíčky, možná od mšic.  Koupilj jsem si na ně modrý krystalický prášek Formitol, na podložkách, kam jsem ho nasypal po čase plno mrtvých mravenců, ale podstatnější výsledek se nedostavil, za čas jsou tam znovu. Navíc mám obavu používat na ně nějaký dryják na bázi jedu, mravence to asi zničí, ale nerad bych pak měl zahrádku jak polní letiště bez trávy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 136.53 (?), 13.10.2008 22:13

Určitě to likvidují mravenci, užírají tomu kořínky a rostlina uschne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 209.123 (?), 11.4.2015 6:59

Má někdo opravdu dobrou radu?50 salátů zlikvidovaných za 1noc už mě ničí.Petržel, špenát - stejně tak.Na slimáky je asi ještě brzo, ale mravence tam vidím pobíhat. SOS!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 11.4.2015 9:57

Ne že bych mravence miloval, ale na slimáky vůbec není brzy!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 76.122 (?), 28.4.2008 18:00

Opravdu jsou to mravenci? Pár okousných květů mam, a mravenci po stromec lezou, ale vypadá to že jen sajou šťávu. Kdyby je žrali tak by mi tam nejspíš nezbyly květy žádný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 18.253 (?), 1.5.2008 20:15

Mě mravenci niči všechno na co přijdou v mojem pařeníku už jsem kupoval 4 nové kudlubny a dva saláty. Účinnou metodou jak je zničit je take soda Bikarbona rozpuštěná ve vodě nebo také celer nakrájený na platky posypaný kuchyňskou solí a nastrouhat na to skořici. Není to z mé hlavy ale z Receptáře zkoušel jsem jen tu sodu a mravenců ubylo uvidím co bude po delší procedůře. Michal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 76.122 (?), 1.5.2008 20:33

Mravenci a kedlubny? Jo něco sladkýho jo, ale kedlubny? To jsou asi nějaký divný mravenci. Nežerou vám to spíš slimáci? Ty nesnáší sůl, takže jste tím možná vyhnal je.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika