mravenci v zahrade



host - 224.230 (?)
7.7.2011 11:43

zapalte ohen a mraveniště tam na lopatě přeneste. nebo vemte kýbl horké vody a vylijte na mravence... nic jiného rychle účinného patrně neexistuje..

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
               
host - 69.62 (?), 26.5.2010 17:17

Každý rok dáváme do foliáčku osm sazenic okurek. Rygol, na dno hnůj, pak zeminu a do ní do řádku okurky. Za 14 dnů jsou mravenci tam a v celém řádku. Rostliny vadnou a úroda skoro žádná. Zkoušela jsem všechno a k ničemu, mimo ty kopřivový smradlavky. Jak ji prosím děláte?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 215.11 (?), 11.6.2010 9:39

Na mravence spolehlivě učinkuje 0,02%-ní roztok deltamethrinu (např. Decis flow, Decis Mega a další) Lze jím postříkat jak mravence, tak mraveniště v půdě či trávníku. Pozor, 0,02% musí být obsah účinné látky, nikoliv roztok přípravku. VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 191.158 (?), 11.6.2010 11:48

??? upřesněte, díky Mirek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 215.11 (?), 11.6.2010 20:23

Jěště jednou pro mimořádně nenadané jedince:

k hubení mravenců (a nejen jich) se pužívají často látky ze skupiny pyrethroidů, konkrétně např. deltamethrin v koncentraci cca 0,02%. Takovýto koktelj lze snadno připravit. Postačí koupit přípravek Decis flow 2,5, nebo Decis Mega (popř jiné se stejnou účinnou látkou) s obsahem deltamethrinu 25 resp. 50g/litr. Výše uvedený koktelj získáte smícháním 8ml Decis flow nebo 4ml Decis Mega s jedním litrem vody. Nalijte do rozprašovače a můžete aplikovat na vaše oblíbená zvířátka. Kromě mravenců je účinný i na vosy (klidně postříkat celé hnízdo), mšice (doporučuji ale nejdříve vyzkoušet na několika listech necitlivost rostliny na přípravek, koncentrace na mravence je o 100% vyšší než na mšice) a jinou havěť. K odměření množství 8ml nebo 4ml použijte injekční stříkačku. Uvedený Decis zakopíte v libovolné prodejně zahradních potřeb. U mravenců lze rovněž postříkat či lehce zalít mraveniště, a to i v trávě či květináči. VJK
 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 155.12 (?), 11.6.2010 21:34
Díky, prubnu to. Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 223.249 (?), 12.6.2010 8:30

Jen na okraj. Věšet mucholapky na strom či používat prostředky k ničení hmyzu v interiéru je zakázané používat ve volné přírodě.Já žiju na vesnici celý život.Občas pročítám tady ty diskuze a některé "starosti" bych chtěl opravdu mít. Mravenci v trávě! No to je strašné! Kde se tam vzali?! Vždyť to je absurdní!!!Mravenci žijí i v trávě od nepaměti a je to jejich svaté právo. Já jich mám na louce miliardy.Někomu vadí vosy či sršně, někomu včely, někomu zase žáby, někomu ptáci,...Pokud nezkousnete to, že příroda jde svou cestou a vůbec ji nezajímají vaše představy o tom jak by to či ono mělo být, vyhýbejte se přírodě a zahradě vůbec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 12.6.2010 11:59
Nemyslím si že by zrovna zahrádkáři (vetšina) byli to špatné gró ve vztahu k přírodě.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 119.37 (?), 11.10.2010 5:08

Mě ty malý potvory nevaděj, ale štve mě že mě ani nestihne dozrát jahoda a ty mravenci ji ohlodaj. Vše co je červené v rychlosti rozeberou a mě zbude jen kus zelené jahody, jelikož mě dozrávají jedna po druhé mají dost času na to aby mi zničili celou úrodu. Pěstuji na zahrádce na Novém Zélandu a momentálně mám s mravenci obrovský problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 246.195 (?), 7.7.2011 10:52

Dobrý den, na zahradě se nám objevily asi 3 velká a další 4 menší mraveniště, nevím zda jsou to lesní mravenci, jsou černí a mají kolem 1 cm na délku, nemůžeme se jich zbavit, lezou nám do domu. Normálně by nám nevadili, ale mravenců máme všude houfy, na stromech, v trávě, na příjezdové cestě, doma. Co s tím? Potřebujeme se jich rychle a efektivně zbavit, nebo jejich počet omezit aspoň na jedno mraveniště, protože tohle je neúnosné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.230 (?), 7.7.2011 11:43

zapalte ohen a mraveniště tam na lopatě přeneste. nebo vemte kýbl horké vody a vylijte na mravence... nic jiného rychle účinného patrně neexistuje..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika