Jak poznat UV stranu polykarbonátu



Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 250.173 (?)
29.5.2019 12:06
Na novém polykarbonátu bývá nalepena fólie, na které je to uvedeno. Hodně výrobců však stabilizuje UV z obou stran. Nicméně informace o zabarvení je velmi užitečná.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.4 (?), 11.4.2012 8:03

nevím, jestli by to šlo nafotit, ale je to opravdu tak, jak jsem psal, je tam širší odraz, když je uv filtr dole a nechráněná vrstva nehoře k slunci a odrážíte světlo do očí, ale co vám to pomůže, když máte tabule namontované, že...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 162.35 (?), 11.4.2012 8:08

Tabuje se ze dveří dají lehce vyndat, protože ještě nejsou na skleníku namontované, ale obávám se, že ten rozdíl na slunci nejde tak jednoznačně poznat, odraz se mi zdá opět stejný, možná si budu muset počkat na intenzivnější sluneční světlo. Včera moc nesvítilo. Zkoušela jsem to i proti bodovce, ale tam nejde poznat vůbec nic.

Stanislava

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 162.35 (?), 11.4.2012 8:14

Ps: tabule s fólií mám taky ještě nějaké tak to mohu zkoušet na nich, ještě že skleník ještě nestojí...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.4 (?), 11.4.2012 8:17

na folii je to nakresleno nebo se jedná o pokus, jestli nekecám?indecision

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 162.35 (?), 11.4.2012 9:58

No jasně že je to poznat. Ale na dílech které mám už ve dveřích ta fólie není, to bych se jinak neptala:-). Na dílech které fólii mají mohu tak akorát zkoušet která strana háže jaký odlesk a podle toho srovnat odlesk stran těch bez fólie které potřebuji udentifikovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 162.35 (?), 11.4.2012 8:10

Každopádně i tak moc děkuji za rady!yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.4 (?), 11.4.2012 8:15

není zač, oko možná mám trochu vycvičené, protože se zajímám o focení... ale je to opravdu poznat, jako by jste viděli dvakrát, ale mám tabuli ještě pokrytou foliema, takže po sundání je karboš jako nový, může se stát, že pokud máte dveře už bez folie a zaprášené, že rozdíl bude minimální, doufám,že vám i tak střecha vydrží, ikdyž bude obráceně, mějte se

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 100.222 (?), 8.5.2012 21:52

mě se to stalo taky,,, koupil jsme sklenik z makra a kdyz jsem dal posledni polykarbonat koukam na letaček ze ma byt byla strana venku:((  takze ted taky nevim jaka strana je proti UV a jaka ne,,:(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 163.90 (?), 29.5.2019 10:21

Třeba to někomu pomůže. Všiml jsem si, že strana s UV ochranou je v řezu silně (silněji) zabarvena do modra. Na fotce to je trochu vidět. Fotka patří polykarbonátu Palram, ale stejně se projevuje i polykarbonát Gutta, takže to asi bude u všech stejné.

UV ochrana
UV ochrana
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 250.173 (?), 29.5.2019 12:06
Na novém polykarbonátu bývá nalepena fólie, na které je to uvedeno. Hodně výrobců však stabilizuje UV z obou stran. Nicméně informace o zabarvení je velmi užitečná.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika