Jak ochránit skleník před hraboši



host - 51.173 (?)
9.4.2022 16:47

Kompost z kompostárny,  pokud obsahuje zbytky herbicidů,  bude asi nejlepší rozložit na třeba polyetylenovou tkaninu  třeba přes zimu a nechat vodou  z deště a sněhu pořádně vyloužit. Já jsem  se s tím sehnal  taky,  připadá mi,  že taky může být zasolený nebo  taky může být toxická z toho,  že tam je spousta málo rozložených  organiských bytků. To vyloužení  srážkami by tpo mělo  z velké části  napravit.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 224.140 (?), 6.10.2021 14:36, zobrazeno: 1908x

Dobrý den,

právě dokončuji polykarbonátový skleník, který se jen zakopává, bez základů. Vykopal jsem uvnitř díry na záhony, že tam dám místo původní hlíny, která je trošku jílovitá kompost z kompostárny. Když už to mám vykopané, tak si říkám, že by se hodilo dát na dno i něco proti hrabošům, kterých máme docela dost. Co trvanlivého byste doporučili, zároveň ať se z toho nedostávají škodliviny do půdy? Králičí pletivo prý moc dlouho nevydrží.

Děkuji, mladý zahrádkář.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 230.40 (?), 6.10.2021 16:50

Na dno bych nic nedaval ale po obvodu skleniku bych dal kralici pletivo pozinkovane oka 13mm prodava se v metrove vysce tu bych rostrihl na polovinu 50 cm a zasunul po obvode do predem   vykopane drazky   pozinkovane pletivo vydrzi  v zemi minimalne  20 roku   vasek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.129 (?), 6.10.2021 20:35

S hraboši vám neporadím, ale zarazila mne vaše zmínka o tom, že tam chcete dát kompost z kompostárny. Pozor na to, často obsahuje zbytky herbicidů a některé plodiny (zvl.rajčata) jsou na ně hodně citlivé. Deformují se atp - je to tady zmiňováno ve více vláknech. 

Lepší by byl hnůj a zemina wink...            Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 51.173 (?), 9.4.2022 16:47

Kompost z kompostárny,  pokud obsahuje zbytky herbicidů,  bude asi nejlepší rozložit na třeba polyetylenovou tkaninu  třeba přes zimu a nechat vodou  z deště a sněhu pořádně vyloužit. Já jsem  se s tím sehnal  taky,  připadá mi,  že taky může být zasolený nebo  taky může být toxická z toho,  že tam je spousta málo rozložených  organiských bytků. To vyloužení  srážkami by tpo mělo  z velké části  napravit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika