Jak nejlip zastinit a vetrat



host - 166.20 (?)
30.4.2007 23:45
Loni jsem si objednal rašlové sítě z juty Adamov. Jsou super, to je profesionální stínění a kdykoliv je jednoduše sundáte. Pokud jste ze staré školy, stačí jíl, voda a štětka. Chcete li být profík, jedině rašlové sítě. VašekB
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 78.3 (?), 15.4.2007 8:19, zobrazeno: 12611x
Mam sklenik 2,5x5m,3 okna a dvere 0,8x2m.Uz ted kolem poledne pri plnem otevreni nejde teplota niz jak 30 stupnu.JAK na to.dekuji
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 63.69 (?), 30.4.2007 20:00
Stínit např rošt z latěk,rákosu,stínovou folii nebo maskovací síť.já jsem okna přestal natírat,protože kdykoliv jsem natřel tak bylo měsíc pod mrakem ale to asi letos nehrozí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 166.20 (?), 30.4.2007 23:45
Loni jsem si objednal rašlové sítě z juty Adamov. Jsou super, to je profesionální stínění a kdykoliv je jednoduše sundáte. Pokud jste ze staré školy, stačí jíl, voda a štětka. Chcete li být profík, jedině rašlové sítě. VašekB
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 1.251 (?), 3.5.2007 11:31
Vliv má taky orientace skleníku. Pokud je od severu k jihu, dostává více tepla v létě, slunko tam praží ráno i večer. Pokud je od západu k východu, chytá více slunce v zimě.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 198.70 (?), 28.7.2008 15:16

Vážení majitelé skleníků, mám pro Vás jednoduchý, mnou vymyšlený a vyzkoušený návod, jak uchránit rostliny ve skleníku před spalujícím vedrem. Jedná se o jednoduché využití PET lahví naplněných vodou a uzavřených. Láhve se umístí po obvodu uvnitř skleníku těsně vedle sebe a tvoří v podstatě tepelný akumulátor.  Já osobně používám tento nápad už mnoho let a vždy se mi osvědčil. Používám zhruba 200 až 250 dvoulitrových lahví. I když venku panovala třicetistupňová a větší vedra, rostliny (pěstuji papriky "kozí rohy" a salátové okurky) vždy bez úhony přežily i když byl skleník uzavřený. K PET lahvím ještě přidávám několik nádob s otevřenou hladinou (staré zavařovací sklenice v počtu cca 15 - 20 ks) které umístím na police v horní části skleníku. A také plnou kropicí konev. Protože jsem dost pracovně vytížený a na zahradu se dostanu obvykle až okolo sedmnácté hodiny, nemám čas ráno otevírat skleník a větrat jej. Také nehodlám při proměnlivosti počasí a bohužel už i jisté zchátralosti konstrukce skleníku riskovat, že případný vítr při bouřce mi otevřený skleník rozfouká na padrť. Kupodivu - papriky i okurky se mi ještě nikdy nespálily a úspěšně vegetují, dokonce i proklamované plísně a nemoce se mým rostlinkám vyhýbají, přestože nevětrám a chemicky neošetřuji. Když přijdu na zahradu a otevřu skleník, je tam sice jak v sauně, ale teplota dle mého soudu ještě nikdy nepřekročila přípustnou mez. A navíc - teplo naakumulované přes den vydrží dlouho do noci. Navíc se nemusíte obávat, že při několikadenní nepřítomnosti Vám rostliny zvadnou. Voda odpařená přes den se v noci v podobě rosy vysráží a zajistí potřebnou vlhkost pro růst.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 188.1 (?), 15.6.2007 17:10

A kterou raslovou sit jste pouzil? Na webu vyrobce nabizi ruzne druhy s ruznym stupnem stineni. Dekuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika