Fóliovník z U profilů na sadrokarton?



m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?)
20.2.2011 19:39
Jsem jedno ucho! Foliák funguje, teď jsem ještě nechal pozinkovat konstrukce čel která jsou z jeklů. Konstrukce využívá CD a UD profilů a je kompletně sešroubována (pár svarů na čelech), jako "základ" bočních stěn jsem použil lešeňové trubky. Zavětrování je provedeno pozinkovanými dráty a šponováky. Čekám na vhodné počasí abych se pustil do skleníku, tentokrát z CW a UW profilů (50/50), ten bude u baráku a jednou stěnou k betonové zídce.
Stavba skleníku svépomocí
Stavba skleníku svépomocí
Stavba skleníku svépomocí
Stavba skleníku svépomocí
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 20.2.2011 18:42, zobrazeno: 38041x

Dobrý den, má někdo praktickou zkušenost se stavbou fóliovníku z U profilů, které jsou pozinkované a používají se při práci se sádrokartónem? V předminulém receptáři se o tom letmo zmiňovali, tak mě to zaujalo coby levný způsob jak zhotovit odolný fóliák. Děkuji!

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.30 (?), 20.2.2011 19:05

Takový fóliák má udělaný Mirek a vypadá velmi pěkně, snad se s náma podělí o podrobnější návod na stavbu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 20.2.2011 19:16

diky, tak snad se tady ozve...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 20.2.2011 19:39
Jsem jedno ucho! Foliák funguje, teď jsem ještě nechal pozinkovat konstrukce čel která jsou z jeklů. Konstrukce využívá CD a UD profilů a je kompletně sešroubována (pár svarů na čelech), jako "základ" bočních stěn jsem použil lešeňové trubky. Zavětrování je provedeno pozinkovanými dráty a šponováky. Čekám na vhodné počasí abych se pustil do skleníku, tentokrát z CW a UW profilů (50/50), ten bude u baráku a jednou stěnou k betonové zídce.
Stavba skleníku svépomocí
Stavba skleníku svépomocí
Stavba skleníku svépomocí
Stavba skleníku svépomocí
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 64.137 (?), 2.3.2011 15:37
Zdravím, skleník je to pěkný... nemáte náhodou někde schovaný rozměrový nákres??? Přemýšlím o stavbě něčeho takového... a tento je přímo ideální :)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 74.95 (?), 2.3.2011 15:43
Mirku pochvala! Je vidět, že český kutil nevymře. Imrous
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 12.23 (?), 10.3.2011 17:19

Pane Mirku Vaše řešení využít pro foliovník-skleník uvedené profily je fakt skvělé a rychle realizovatelné, proto jsem už začal podobnou konstrukci stavět - bude pokrytá polykarbonátem. Jen prosím, zda byste mohl popsat či nafotit detail spojení profilů v hřebeni střechy - bádám jak to udělat s co nejmenší pracností a při zachování maximální pevnosti tvarovaného plechu. Prostě na co vymýšlet už vymyšlené. Možná konstrukční detaily budou zajímat i ostatní zájemce o postavení foliáku. Já používám CW a UW profily, nutné výřezy provádím flexkou a kde to jde tak místo šroubů raději nýtuji - nepočítám totiž s rozebiratelností konstrukce. PAVLÍK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 197.185 (?), 10.3.2011 18:24
Detaily Vám mohu o víkendu nafotit. Foliák je z UD a CD profilů, z CW a UW profilů buduji v současné době skleník který bude zasklen sklem. U foliáku tvoří hřeben CD profil a k němu jsou přišroubovány další CD profily jejichž konce jsou zastřiženy pod patřičným úhlem. U skleníku jsem volil jen nastřižení, ohnutí a zajištění samořeznými šrouby z boku, zde bude hřebenáč tvořen z ohnutého plechu, který bude tvořit zároveň výstuhu. Konstrukce je prozatím šroubována ale před zasklením samořezné šrouby zaměním za nýty které mají nižší hlavičky a nebudou při lepení skla zavazet.
Fólie u skleníku
Fólie u skleníku
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 186.202 (?), 15.3.2015 15:30

Dobrý den, zajímalo by mě jak je přichycená folie ke konstrukci.Díky za odpověd. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika