Desinfekce skleníku



host - 168.200 (?) 
7.3.2024 20:12, zobrazeno: 250x
Dobrý den, Prosím o radu. Čím a jak vydesinfikovat skleník proti škůdcům, když v něm mám vysazené hroznové víno o které nechci přijít? Skleník je pět let starý a každý rok dodávám novou pytlovanou zeminu. Určitě plno škůdců přezimuje v té původní zemině. Za rady moc děkuji
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 7.3.2024 21:03

Dobrý den, nechci jakkoli snižovat váš dotaz, ale dezinfekce proti čemu? Škůdcům, kteří určitě v skleníku jsou? Které máte na mysli?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 214.246 (?), 8.3.2024 6:27

Proč dodáváte každý rok novou pytlovanou zeminu? Kdo vám to poradil. Co děláte s tou starou zeminou?Co si myslite, ze kupujete v těch novych pytlích. Zázrak to asi nebude.Urcite plno škůdců prezimuje ve skleníku mimo zem a proto se sklenik komplet vystřiká v každém zahybu a koutě. Docela si myslím, že nám to před lety radil nějaký pan Peleška. To jsme byli mladší a nebyl internet. Jezdili jsme po výstavách a byly tam poradny. Mě to nikdy nebavilo ale za ty roky jsem něco vyslechl. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 8.3.2024 9:32

Mám skleníky asi 25 let, ale proti domnělým škůdcům jsem preventivně nikdy nezasahoval. Několikrát jsem řešil v průběhu vegetační doby proti přemnoženým mšicím na paprikách zadýmováním tabákem, uvažoval jsem i o zásahu chemií proti sviluškám, ale to není dobré v uzavřeném prostoru, kde je i jiná zelenina, než okurky. Asi má smysl v předjaří vystříkat vnitřek skleníku vodou a odstranit na sklech nalepený prach a zbytky plísní. Nevím, jestli to něčemu pomůže, ale každou zimu vyvezu ze skleníků vrchní asi 10cm vrstvu zeminy a nahradím jí kompostem a králičím hnojem a následně zaryju. A to je všechno. Takoví ti běžní skleníkoví škůdci, jako je sviluška chmelová, molice skleníková a mšice, se vám do skleníku dostanou v průběhu sezóny zvenku, jednoduše si je tam přenesete na svém oděvu, aniž byste to věděl. Půdní škůdci se dají postupně vychytat. Jestli jste přesvědčený, že v původní staré zemině škůdci jsou, tak jí ze skleníku vyvezte a nahraďte jinou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika