Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Zdravím, doplním něco k té tloušťce a roztažnosti. Já byl minulý rok nucen po zimě uvažovat o novém zasklení střechy starého skleníku. Problém je opravdu s tou roztažností polykarbonátu, takže pokud na to konstrukce neni řešena (nejlépe speciální lišty pro upevnění), tak se to hůře realizuje. Boční stěny jsem tedy ponechal skleněné a nad střechou jsem vyrobil nosnou dřevěnou konstrukci pro položení polykarbonátu - jednotlivá pole o velikosti 75 x 100 cm. Na to přišly desky polykarbonátu o tlouštce 4mm (čirý) přišroubované vruty s plastovými podložkami přes dilatační otvor 10 mm. Kupodivu jsem si mohl při montáži bez obtíží na ty desky lehnout, v pohodě mě to udrželo a dost to odolává i zdejším poryvům větru. Samozřejmě horní strana je UV stabilizovaná. Silnějším polykarbonátem se určitě nic nezkazí, obzvlášť pokud jsou ty pole konstrukce větší, ale přeci ten cenový rozdíl už je pak znát. Ovšem proti současným cenám skla je to pořád dost výhodné. Petr L.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 19 a číslo 18.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika