Určení názvu



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
               
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 224.47 (?) 
19.8.2013 21:43

"Blbost" je to jen poloviční.

JIž několik let mi vegetuje venku, u základů severního štítu domu. Na podzim vždy samozřejmě zmrzne. Zjara však zase začne růst. Nejspíše ze semínek. Porost samozřejmě ani zdaleka není tak bohatý, jako tomu bývá ve skleníku.

Josef.

A jenom ještě drobnou poznámku: její jméno Soleirolia soleirolii mi vždy připomíná šlechtické jméno, asi jako Šternberk ze Šternberka :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                  
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 235.92 (?), 20.8.2013 22:07

Dnes jsem ji nafotil, pro ukázku, jak to vypadá, když korsická/sardinská kytka roste u nás.

Je většinou jen taková hodně připláclá k zemi. Na jednom místě se te%d, když už není tak horko a sucho, začíná od země "zvedat" a začíná trochu připomínat ten "načechraný"  porost pod ibiškem na tazatelově fotce i na fotce v květináči.

Hned u zdi je vidět ještě zčernalý porost od loňska a myslím, že jí nebylo dobře ani při pozdních jarních mrazících. 

Josef.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Marie12 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (429) - 64.226 (?), 19.8.2013 21:51

Domácí štěstí mám a je to pokojovka.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Marie12 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (429) - 64.226 (?), 19.8.2013 21:58

P.Josef jako vždy máte zase pravdu je to opravdu jak píšete Soleirolia.yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 228.254 (?), 24.8.2015 8:07

Mám podobnou skalničky, trochu jiný odstín zelené. Ta moje je mateřídouška taková jakoby plstnatá. Je to nezmar máme jí na schodech a šlapeme po ní. Eva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika