Nevybarvené netřesky



host - 177.173 (?) 
25.9.2009 12:19, zobrazeno: 11054x

Dobrý den. Mám problém: netřesky, které jsem koupila na jaře, ztratily všechny své původní vybarvení. Místo krásně červených, zelených s rudými špičkami, atd. jsou teď všechny takové zelenošedé, některé mají i tmavé okraje. Čím to může být?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 174.166 (?), 25.9.2009 15:16

Mají dost slunce? Může to být nedostatkem slunce nebo nadbytkem vláhy. Některé kultivary jsou taky krásně barevné jen určitou část roku, pak barva jakoby vybledne, zezelená, ale příští rok se zase obnoví. Stává se mi to i u rozchodníků. Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 177.173 (?), 30.9.2009 18:08

Milá Hančo, slunce mají spoustu, ale zálivky možná také. Některé jsem měla sesazené s rozchodníky v mísách, které byla na slunci a vysychaly, takže jsem je přiměřeně, jednou za pět dnů zalévala. Ale to je asi moc, že? No, doufám, že se možná na jaře znovu vybarví -- zvláště dva byly úžasné, jeden rudý a druhý téměř "jedovatě" zelený, jako zvýrazňovač, s červenými okraji. Děkuji za rady. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
MArty - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (111) - 187.141 (?), 30.9.2009 19:42

Dostali jsme před několika lety netřesky, které měly takovou barvu jako do bordova. Když se hodně zalévaly, tak normálně zezelenaly. Když bylo zase sucho tak se ta zelená ztratila. Jsou to (myslím) spíše suchomilné rostliny (tomu napovídá i tloušťka listů) a tak je možná změna barvy následkem přílišného zalévání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Asad - (2) - 216.102 (?), 13.3.2010 6:42

Dobrý den. Připojuji reakci na téma vybarvení netřesků. Zelná barva u většiny druhů v letním období je zcela normální a běžná. Netřesky jsou nejbarevnější v období jara a postupně přechází do zelené. Naštěstí to však nejsou všechny druh. Nové kultivary jsou šlechtěny jednak na odolnost, jedna na barevnost druhů i během letních měsíců. Jako příklad uvedu Sempervivum 'Virgil', který je na jaře temně vínový až do června a během léta má barvu lila. Listy má stříbřitě ojíněné. Potom druh calcareum, kteý si zachovává tmavé hroty listů také po celý rok. Takových druhů je několik, ale dá to hledání, ne vždy se objevují v běžných nabídkách zahradnictví. Obdobné je to s rozchodníky. Většinou se uvádí, že rozchodníky jsou velmi odolné a plně mrazuvzdorné rostliny na plné slunce. Ale pozor, ne všechny druhy jsou mrazuvzdorné a ne všechny druhy jsou vhodné na slunce do suchých míst. Bohužel naši zahradníci rozchodníkům vůbec nerozumí, uvádějí spatná jména rostlin a jejich rady nejsou vždy profesionální a tudíž se může stát, že stínomilné druhy, (jako je třeba Sedum sieboldii) uvádí jako druh na slunce. Ten kdo dá na takovou radu se pak může divit, že mu rostlina jednoduše uhyne nebo téměř neroste. Dokonce jsem se dočetla na internetu takovou perlu, jako že Sedum spurium je druh do stínu, což zase není pravda. Sedum spurium je jako jeden z mála druhů, co se hodí na úpal do suchého prostředí. Nejlepší je, před zasazením nebo zakoupením nějakého druhu dohledat si na skutečně odborných webech informace o daném druhu a předejít tak zbytečným ztrátám, nebo zklamání. Pěstování a studiu netřesků ale hlavně rozchodníků se věnuji velmi podrobně, pořádám výstavy těchto rostlin a vím, že rozchodníky jako takové nejdou házet všechny do jednoho pytle. Pokud máte někdo dotaz týkající se pěstování mrazuvzdorných sukulentů, velice ráda odpovím. hezký den  sedum@sedum.cz

Sedum pluricaule
Sedum pluricaule
Sempervivum Virgil
Sempervivum Virgil
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 13.228 (?), 1.10.2009 0:23

Dobrý večer.Aj moje skalnice(česky netřesky)strácajú pôvodnú farbu, lebo je jeseň.Hlavne minimálne polievať a sadiť na plné slnko.Jaro

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
sampac - (29) - 165.57 (?), 5.10.2009 0:53

Netřesky jako ostatně všechny květinky se chystají na zimu. Většina "barevných" skalniček ztrácí v pozdním létě svoje pestré vybarvení. U netřesků je to celkem běžné. Hlavně zkontrolujte, jestli nejsou zaschlé. Pokud jsou stále dužnaté a růžice tuhé, je všechno v pořádku. Mám krásnou sbírku asi 200 hybridů netřesků - všechny jsou v létě nádherně barevné a teď je všechno takové šedé a smutné. Počkejte si na květen - červen, to bude nádhera.

Kousek z mé sbírky - červen
Kousek z mé sbírky - červen
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 91.109 (?), 8.10.2009 23:59

je to krásné. vasek.geb@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 91.109 (?), 8.10.2009 23:57

Musíte je pěstovat na slunci a v propustné zemině Šubrt Náchod

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Brasica1 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (98) - 19.216 (?), 27.3.2010 22:30

Na jaře a na slunci se zase vybarví

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika