Náhrada trávníku



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 12.35 (?) 
17.1.2015 21:18

Co by v tom strku pod machom robil krtko!wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
               
host - 19.199 (?), 2.5.2015 7:26

Jednoznačně doporučuji poléhavý skalník.Roste těsně při zemi, sice než se víc rozroste se také musí plevel trochu trhat, ale jakmile chytne dech, plevel nemá šanci.Řešila jsem podobnou situaci a jsem s ním spokojená.Na jaře pěkně kvete, na podzim červené kuličky docela ozdobí.  Pouze podotýkám, chodit se po něm nesmí, polámaly by se větvičky.Helena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 79.234 (?), 18.1.2015 8:20

Zdravím všechny přispěvatele a dovolím si také se svou trochou do mlýna,... no vlastně do svahu. Podle počtu příspěvků vidím, že to je opravdu velké téma. Bez počátečního úsilí to nepůjde, rozhodně to bude pracnější než párkrát za rok posekat trávník,... předpokládám ale že jde o perspektivu "bezpracnosti".  Neznám profil terénu ani co na které straně je ale pokud bych to chtěl řešit s perspektivou bezpracnosti a také nechtěl moc investovat tak bych to řešil plazivými neopadavími dřevinami v kombinaci s nějakou nižší sloupovitou dřevinou a mezi to bych se snažil nandat nějaké kamení, čím větší tím lepší. Osvědčil se mi horizontální jalovec, to je dobrej plevel když už roste a snese vše. Dobrá je také koulenka srdčitá ale ta je poměrně malá, to bych si nechal někam na okraj. Jako solitery které rozbijí souvislou horizontální plochu bych dal nějaký tis a klidně i ze semene když jsem nucen šetřit. Ten si také nechá líbit skoro všechno a když se mi tvar nelíbí tak nůžky a pila dovolí tvar a velikost změnit bez následků. Těch rostlin bude ale celá řada, to jen propaguji své oblíbené kde mám vyzkoušeno že časem pod nimi nic neroste a pokryjí krásně plochu. Některé mateřidoušky jsou také dobré ale je tu stejný problém jako u koulenky, přirůstá pomalu.  Rostliny bylinné bych nedoporučoval, tam se asi vždy něco vysemení a bez práce to nikdy nebude. Ještě něco málo k technologii. Začal bych na jedné straně a řešil to v klidu několik roků. Koupím nebo vyškemrám jednu rostlinu a mám genetický materiál na další rozmnožování. Otázkou je ale kolik máte času a chuti pouštět se do rozmnožování rostlin. Časy kdy jsme skoro všichni přišli ve dvě z práce a v klidu řešili své koníčky jsou nenávratně pryč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika