Kala na skalce?



host - 166.130 (?) 
8.2.2010 13:28, zobrazeno: 3298x

NA jaře budeme zakládat skalku a chtěla bych tam i kvetoucí rostliny. Někde jsem na obrazku zahlédla na skalce i kalu? Myslíte, ýe je možné ji takhle pěstovat? Popř. jaké kvetoucí rostliny byste mi poradili? Skalka bude na východní straně. Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 58.225 (?), 8.2.2010 17:17

Nevím, jak vyjádřit úžas, ale začal bych tou skalkou.Východní strana je skoro ideální pro hodně skalniček.Kromě kapradin a (s výhradou trav) jsou všechny rostlinky na skalce kvetoucí, toho se bát nemusíte.Nejlépe, kdyby se vám podařilo navštívit někoho v okolí, kdo už skalku má a ten by jistě poradil alespoň základy a možná i daroval nějaké kytky, protože některé se rozrůstají a je třeba je občas obrat.V zahrádkářských časopisech bývá dost inzerátů na prodej skalniček a nemusí to být ani drahé.A teď k té kale.To jsem viděl alpínum s močícím trpaslíkem, tak zase hned nemusíte na všechno skočit.Kala a taď která?Existuje náš ďáblík bahenní a už ten název říká, že je to rostlina spíš na okraj jezírka, než na skalku.A ty exotické kaly, jednak u nás v zimě zmrznou a pak jsou také spíše vlhkomilné a zároveň dost vysoké, tak by šly použít do úpatí skalky, pokud dole plánujete nějakou bažinu nebo jezírko.V bot. zahradě v Rakovníku mají mají nějakou africkou bílou kalu, kterou na zimu jenom pořádně přikrývají polystyrenem a přežívá zimu venku, ale to jen tak pro zajímavost.Jinak taková základní zásada při výsadbě skalniček je, že dolů sázíme rostliny vyšší a čím výše dáváme rostlinky nižšího vzrůstu jako je to v přírodě.Samozřejmě neberte to doslova, jenom tak přibližně.Ale opravdu nejlépe napřed se podívat na nějaké skalky již dobře zarostlé a ne plevelem a nechat si poradit.Těch alpínek jsou tisíce a je z čeho vybírat.           pH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika