Zakaz pestovani vlastnich seminek



host - 6.16 (?)
13.5.2013 17:18

Pravidla tu jsou. Např. zákon č. 219/2003 Sb. To ale neznamená, že se podle nich všichni řídí.

Ta EU směrnice je opravdu vtipná. Tohle nemůže projít.

V

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
stefanos689 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 75.62 (?), 13.5.2013 11:04, zobrazeno: 15252x

Nově navržený zákon evropské komise.

obecně se v něm praví, že veškerý rostlinný reprodukční materiál (semena, řízky, rouby) bude muset být registrovaný a certifikovaný. Takže žádné domácí výsevy, žádné rozdávání a výměna semen a roubů mezi přáteli - to bude trestné. Komentář v češtině zde. ... registrace

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.222 (?), 13.5.2013 11:13

O tom dost pochybuji. Bude se to týkat spíše velkých prodejců, prodejen a stánkařů. Podle mě to neovlivní ani prodej ze dvora, natož nějaké domácí přesévání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 13.5.2013 13:21

Snad to nebude tak horké... i když viděla jsem jeden dokument (myslím Potraviny a.s.) o Monsantu. Bylo to o jejich gen. mod. osivu které jediné se může v USA vysévat, ale to se týkalo farmářů, né malých zahrádkářů smiley.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.222 (?), 13.5.2013 13:28

Trestný čin řízkování je dobrý :) Ještě by do toho mohla vstoupit OSA.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 133.163 (?), 13.5.2013 15:33

Ptáci mi v zimě z krmítka vyházeli semínka která teď rostou, já vyplouval pecky z melounů do záhonů a ty taky rostou, to bude celo€U průse(švih).., vidím to nejméně na Guantanámo, v lepším případě Galeje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 220.186 (?), 13.5.2013 22:58

Kristapána, a co bude se mnou?? Kopr se mi na zahrádce vysemeňuje sám od sebe! To ho asi budu muset vyplet a vysít ho znovu ze sáčku, aby mne nezavřeli  :-(((      Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 14.5.2013 11:13

No, on bude asi i trochu problém v tom, že Evropa je dost multikulturní a její národy mají vzájemně trochu odlišné zvyklosti a chování. My Češi jsme geneticky národem umazaných krtků, kteří s oblibou tráví svá odpoledne a víkendy rytím, pletím, či natíráním své chatky. Máme velkou radost, když se nám podaří si vypěstovat vlastní kedlubny, chutnají nejlíp. Tenhle náš naturel se tak trochu vymyká z průměru. To takový spořádaný Němec v sobotu ráno pustí robotickou sekačku a raději jede surfovat na Chiemsee. Kedlubny si koupí normálně v marketu. Poslanec Evropského parlamentu samozřejmě přemýšlí v těchto dimenzích a snaží se dělat vše nejlepší pro blaho svého moderního Evropana. Radost nějaké paní Novákové, když si s paní Nováčkovou přes plot vymění macešky, nikoho v Bruselu nezajímá. Z takového obchodování totiž netečou peníze. To je ta potíž. Takže pod záštitou "nastolení jednotného pořádku" se tímhle zákonem trochu šlápne shánčlivým krtkům na paty. Huš do marketu! Co ale pak udělá naše česká paní Nováková? Přestane si s paní Nováčkovou macešky podávat přes plot, protože by je mohl uvidět závistivý pan Novotný. Strčí je pěkně do krabice a přes plot si podají krabici.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
stefanos689 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 75.62 (?), 13.5.2013 18:11

Vidite a ja mam zase diskuze rad a myslim si, ze treba tato diskuze muze nektere lidi primet k tomu aby si tyto dokumenty prostudovali a udelali si vlastni nazor -  a to uz je samo o sobe pozitivni, protoze poroste informovanost verejnosti o tom co se kolem nas deje. Neni moje chyba, ze nekteri lide nejsou schopni kultivovane komunikovat a podobne diskuze zneuzovaji. Slovo vrtak si prosim pouzivejte u vas doma, ale na me s tim nechodte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.222 (?), 13.5.2013 13:24

Ono je dneska v módě odsoudit každé nařízení vzešlé z EU, ale za toto budu jedině rád. V jiných vláknech je spousta stížností na nepravé odrůdy, neklíčivá semena, nemocné stromky..., tak proč jsou nějaká pravidla najednou špatná? Když např. p. Kozák vyžaduje certifikaci pro své prodejce, je taky "bruselský byrokrat"?

A znovu opakuji, že těžko se to bude týkat domácího bastlování pro vlastní potřebu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 6.16 (?), 13.5.2013 17:18

Pravidla tu jsou. Např. zákon č. 219/2003 Sb. To ale neznamená, že se podle nich všichni řídí.

Ta EU směrnice je opravdu vtipná. Tohle nemůže projít.

V

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika