Soukromé arboretum - pojďme do toho



host - 34.103 (?)
18.7.2008 13:08

Dobrý den. Tak si dělám první čárku, ale trocha peněz se obávám bude nutná. Mám představu koupit něco na jihu Čech, je tam větší klid. U Kolína to bude za chvíli na polích samá montovna a mraky kamionů.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
      
host - 255.95 (?), 9.7.2008 7:06

Celé mi to připadá jako fantasmagorie. Znám jedno www.miniarboretum.unas.cz - je to u Holubů. Ti však mají čarovjeníky, které sami pěstují na prodej a kromě toho další výpětky, to je živí a zaměstná je to po celý den. Nedovedu si představit partu lidí i kdyby disponovali značným majetkem, který by do toho chtěli vložit. Kdo tam bude pracovat a za kdy to přinese ne výdělek, ale pár korun na nákup výpěstků.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 34.103 (?), 9.7.2008 14:35

Dobrý den. Ideu soukromého arboreta bych nespojoval s komerčním využitím - Disneyland ne. Jednalo by se pouze o údržbu pro radost lidí, kteří by do toho šli a ukázky pro veřejnost, jak rozmanitá je příroda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 34.103 (?), 15.7.2008 15:51

To vítě, že by to nebyla procházka růžovým sadem (arboretem). Hlavně ze začátku. Musel by to být pro zůčastněné koníček, do kterého dají všechno. Vy mi tu ty lidi skepsí odradíte:-). Hlásí se tedy někdo k této myšlence a šel by do toho???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 4.103 (?), 15.7.2008 19:32

Úplně Vás chápu, když jsem se pro něco nadchla, šla jsem do toho hlava nehlava, škoda, že jste s nápadem nepřišel malinko dříve (cca několik let), určitě bych se připojila, takhle Vám držím palce (to Vám moc nepomůže) a přeji spoustu nadšenců.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
ilča - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (88) - 238.108 (?), 16.7.2008 10:24

A odkud vlastně jste?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 34.103 (?), 17.7.2008 14:04

Dobrý den. Já jsem z Prahy-Východ (Kolínsko). Kolik lidí by se tedy ve finále našlo (bez ohledu na vaše bydliště), kteří by za tím neviděli jen mamon? Hoďte sem hlas (něco ve stylu "já se hlásím":-)). Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Hráběnka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 242.231 (?), 17.7.2008 17:40

A můžu se hlásit, když nemám navíc ani kačku na žvejkačku? Páč bydlím v okrese Kolín... H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 34.103 (?), 18.7.2008 13:08

Dobrý den. Tak si dělám první čárku, ale trocha peněz se obávám bude nutná. Mám představu koupit něco na jihu Čech, je tam větší klid. U Kolína to bude za chvíli na polích samá montovna a mraky kamionů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Hráběnka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 242.231 (?), 18.7.2008 15:17

No a právě ti montéři a řidiči by aspoň okem spočinuli... Např. ve svahu pod památníkem bitvy u Křečhoře bych to docela viděla. Leč hlavní slovo ať má majoritní investor, že. H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 2.189 (?), 9.5.2010 7:29

Já takove soukrome arboretum mám. Na 15 000 m2 a z toho část, asi 4 000m2 je nechána volnému přírodnímu vývoji a zbytek je více, či méně udržován. Nedovedu si ale představit více vlastníků. mám svoji představu a nechat si do toho kecat dalších tek nejmíň dvacet lidí...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika