Výměna růže



ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?)
1.3.2019 7:53

Když se mění růže ve výsadbách, doporučuje se vyměnit půdu do hloubky cca 60 cm. U jedné rostliny tedy cca 60x60x60. Pokud to okolnosti dovolí. Jestli by byl v 30 cm kámen, pak by ta díra měla být širší, až 1x1 m. Kvalitní kompost, nejlépe namíchat s univerzálním substrátem. Tím se dá ta půdní únava odstranit. Na hnojení jsou dobré třeba tablety Silvamix.  

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 169.88 (?), 28.2.2019 22:47, zobrazeno: 3155x

Zdravím.Potřebovala bych poradit. Koupila jsem malou zahrádku a chci tam leccos předělat.Jednou z věcí je pnoucí růže, která se pne po oblouku, který potřebuje vyměnit i s růží.Růže je to něco na způsob šípkové, je mohutná, vystřeluje silné, dlouhé, trčavé větve a překáží, proto je stále dokola stříhaná a květů měla velice málo.U země má jeden hlavní kmen, cca 3 cm silný.Potřebovala bych vědět, jak ji nejlépe vykopat.Prý se nemá na místo, kde rostla růže vysazovat znovu růže, netuším proč -nemoci?Já tam ale chci popínavou růži dát i s novým obloukem. Pokud by se mi tedy podařilo šípkovou růži vydolovat a vyměnila bych zeminu, bude mi nová růže prosperovat?Šípková se jeví neprosto zdravá, ale je to strašidlo s hromadou nevzhledné zelené hmoty.Nějak si s tím nevím rady, chybí zkušenosti. Děkuji za případné rady zkušených.smiley

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 144.38 (?), 1.3.2019 6:40

Dobrý den. Zahradníci skutečně nikdy nevysazovali růže na místa, kde již byly pěstovány. Důvodem je tzv. únava půdy. Vysvětluje se to tak, že každá rostlina vylučuje do půdy látky, které brání růstu jiné stejné rostliny. Jako první bych se snažil najít někoho, kdo se v pěstování růží vyzná a požádat ho, ať si s tou Vaší poradí. Jak píšete je mohutná, to by svědčilo o jejím velmi dobrém zdravotním stavu. Silné zmlazení tedy bez problémů snese. Vykopání je dle mého předčasné řešení, které nemusí být šťastné. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 1.3.2019 7:53

Když se mění růže ve výsadbách, doporučuje se vyměnit půdu do hloubky cca 60 cm. U jedné rostliny tedy cca 60x60x60. Pokud to okolnosti dovolí. Jestli by byl v 30 cm kámen, pak by ta díra měla být širší, až 1x1 m. Kvalitní kompost, nejlépe namíchat s univerzálním substrátem. Tím se dá ta půdní únava odstranit. Na hnojení jsou dobré třeba tablety Silvamix.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 169.88 (?), 5.3.2019 0:11

Tak jsem se dozvěděla, že je to růže zplanělá.Z té, co na ni byla naroubovaná či naočkovaná už tam není ani náznak.Roste mi tam něco, co je dobré na podnože, ale parádu to neudělá. Jen doufám, že to nebude mít kořeny až do Austrálie.Nu což, ten kout je celkově zanedbaný, tak to vezmu z gruntu. Novou popínavou růži mám prý vysadit až na podzim, tak mám spoustu času na výměnu uhnilého oblouku i zeminy.smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika