Ukousnuté květy růží



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
host - 70.82 (?) 
11.8.2008 15:46

Zapomněli jste na kosáky. Prevíti odštípávají květy jen tak z plezíru. Kdybych to neviděla na vlastní oči, neuvěřím. Foá

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
               
host - 96.98 (?), 2.8.2013 18:26

Dobrý den,

jsem tu poprvé, přesto doufám že i kdokoli, snad právě paní Lili, která se zdá být odbornicí, pomůže.

Naši sousedi měli růži. Byla nádherná, kvetla snad celý rok a nádherně voněla. Býval to obrovský keř, v posledních letech ale strádala. Sousedi se stěhují a mě dovolili si tu růži vzít. Jelikož to ale byla změna stanoviště po více jak 30 letech, nebylo to snadné. Navíc z ní po předchozím strádání zbylo spíš menší "košťátko" skoro bez listů.

Přesazené růži jsem věnovala všechnu myslitelnou péči a ona mě za to už po dvou týdnech po přesazení odměnila jedním novým výhonkem z kořenů, kupou roztomilých drobných nových lístečků a dokonce několika poupaty!

Po rozkvetení prvního poupěte jsem byla nadšená a tomu že v něm lezou takové skoro neviditeln čárky (asi hmyz) jsem nepřilkádalala pozornost. Květ ale už druhý den úplně odešel (dřívě vydržely květy týdny). Dvě poupata jsou jakoby bez špiček a uvnitř zčernalá a dnes vykvetlý květ v sobě má taky ty droboučké potvory. Jsou asi 1 mm dlouhé a uzoulinké, že je skoro není vidět. Prosím poraďte co to je a jak na ně.

P.S. květopas to zaručeně není.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 232.168 (?), 2.8.2013 20:21

Zkusím si tipnout: třásněnky?

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 220.186 (?), 3.8.2013 0:25

Bohužel paní Lilly už sem nechodí  :-((.Jinak vlastní zkušenost nemám, ale poupata snad vyžírají některé z pilatek (ale to by tak byly malé housenky) nebo snad bejlomorka poupatová. Ale zjistila jsem o ní jen to, že se nani používá Decis. Třásněnka to asi nebude, ta vysává ze zelených listů šťávu a dělají se skvrnky, jinak to je 2mm dvoubarevná béžovočerná potvora, vypadá jak ustřižený kousíček nitě.Měla jsem ji na palmě. 

Květy teď odcházejí většinou hned druhý nebo třetí den po rozkvětu, to je tím horkem, déle mi zatím vydržely květy jen u Mainzer Fastnacht.         Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 231.76 (?), 3.8.2013 7:35

Doplním třeba toto a toto. Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.186 (?), 3.8.2013 15:21

No jo, podle fotek by to mohly být i třásněnky (trips). Anglicky neumím a dávat to množství textu do překladače se mi nechce. Asi těch žeroucích potvor může být víc, jen nevím, jestli i na třásněnky by zabral ten Decis - mám nějak z minulosti v hlavě, že na ně musely být specielní postřiky. Ale raději už dnes nic netvrdím...blush           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 227.198 (?), 3.8.2013 18:16

Mně to Chrome přeložil sám od sebe.

Decis myslím na třásněnky nepůsobí. Chce to asi něco razantnějšího (speciálního, jak píšete).

A já taky nic netvrdím :-)))

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 194.130 (?), 23.6.2016 20:48
Thank you... No super, já žiju v Irsku a ve fóliovníku pěstuju samé dobroty, no a letos mi chcípají květy cuket, přesně pod květem ukousnuté skoro do konce. Z 6 květů 5 v tahu... Takže protože to nesmím stříkat nějakým shitem pač je to papu, bude lepší to spálit. Doufám, že rajčata a okurky toho prcka přežijí... Good luck everyone :)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 136.83 (?), 24.9.2008 14:20

Mě skoro celý keřík růže sežraly s jistotou srnky. Jsem si tak jistá, neboť je každou chvíli vidíme na zahradě - dokonce i 4 kusy najednou mi ožíraly ibišek, petunie, papriky (zahradu terprve zakládáme, takže jen to málo, co jsem stihla zasadit, mám, bohužel, pryč). Sežerou všechno, na co přijdou, jediné, co jim nechutnalo, byla rajčata. Pasou se i kolem psí boudy a pes (ořech) je uvnitř zalezlý. Jdou klidně až k domu - v noci a někdy i dopoledne. Snažíme se co nejrychleji dodělat plot, snad bude potom klid. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Magdaléna - (29) - 172.226 (?), 25.9.2008 14:13

I u mě na zahradě řádil fantom, co ukusuje poupátka růží. Ptala jsem se na to místního zahradníka, poradil mi stříkat Decisem, zatím jsem to nedělala, je to samá chemie. Nejvíce ukusoval jednu angličanku, která byla obsypaná malinkými poupátky a pak jednu historickou albu, myslím, že to byla semi-plena, ta asi nejen krásně voní ale i krásně chutná. Musí to potvorník dělat v noci, ve dne není vydět pohyb. Někdo tu myslím psal, že to dělá ten šikula, který okusuje jahodové květy. Mějte se hezky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika