Růže Traumfrau



host - 120.61 (?) 
4.6.2013 9:40, zobrazeno: 3233x

Můžete mně někdo poradit - dostala jsem růži Traumfrau a nemám momentálně možnost ji hned vysadit. Na internetu jsem se dozvěděla, že tento typ růže je vhodný i pro pěstování v nádobách. Máte někdo zkušenosti? V nejhorším případě bych růži letos zasadila a na podzim příštího roku by šla už na trvalé místo.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 230.129 (?), 4.6.2013 11:30

upřesněte v čem je ta růže tedˇ. jinak tuto růži neznám. je to velkokvětá, drobnokvětá nebo pokryvná..? v databázi p. Žlebčíka jsem ji nenašla..pokud je v květníku - při zalévání a sem tam pohnojení by měla vydržet.

- může to být růže v květníku pro dekoraci v bytě.. takové jsou nadopovány látkami na nějakou dobu růstu v květníku. po přesazení do záhonu a dobré péči rostou dále, ale třeba změní barvu, nebo i tvar květu..  K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 120.61 (?), 4.6.2013 11:48

Růže je teď v kontejneru, jak byla zakoupena. A mám dojem, že to je velkokvětá. V kontejneru bych ji každopádně nenechala, buď bych přesazovala do nádoby a musela by vydržet do příštího podzimu a pak by šla na stálé místo, nebo bych ji zasadila do země již teď, ale na provizorní stanoviště. A stálé místo ten příští podzim.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.186 (?), 4.6.2013 12:56

Je to novinka Kordes, červená, velkokvětá, dorůstá výšky 80-120cm (údaje z google).           Lída


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 230.129 (?), 4.6.2013 13:28

tak to teda nevím - s přesazováním.. když tak nějak opatrně a dokud je deštivo.. pokud se rozpadne kořenový bal. nemusí to dobře dopadnout. raději opatrně z obou stran rozřezat svisle kontejnerek..budou tam asi bílé nové kořínky..

jo a díky Lído za pohledání..Kordes mně nenapadl..  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika