Růže - kroucení listů



host - 10.34 (?)
9.5.2006 11:31
Dobrý den. Je to přesně tak. Jedná se o pilatěnku drobnou, pokud jsou ovšem listy svinuté do maličké trubičky. Pokud je to svinutí většího průměru, už toho může být víc. Stanislaw
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

havrdová - (2), 18.5.2004 8:26, zobrazeno: 12559x
Rovněž se mi kroutí některé lístky u růžiček,po rozvinutí je v nich cosi mazlavého.Taky mám v některých lístkách vykousané dírky. Koupila jsem sprej proti mšicím, zatím aplikovala 2x. Děkuji přede za odpověď.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host, 5.6.2005 13:59
Tohle nevypada na msice a postrik proti savemu hmyzu by nemusel byt ucinny. Nejsou v te mazlave hmote nejake larvy? Nektery hmyz klade vajicka (v mazlave hmote) na okraje listu, ktere se pak svinuji. Ty larvy se pak tim listem zivi a okusuji ho.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host, 25.7.2005 10:49
Jedná se o napadení pilatěnkou - chce to v květnu při prvním výskytu stříkat proti požeru - stačí decis, nebo poradí v zahradnictví.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 10.34 (?), 9.5.2006 11:31
Dobrý den. Je to přesně tak. Jedná se o pilatěnku drobnou, pokud jsou ovšem listy svinuté do maličké trubičky. Pokud je to svinutí většího průměru, už toho může být víc. Stanislaw
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 108.163 (?), 20.3.2006 13:51
Vykousané dírky dělá škvor. Postřik není účinný, takže já je sbírám - přes noc koušou a přes den jsou ukrytí v jakémkoliv záhybu (mimo květ). Také jdou udělat pasti - do kelímku od jogurtu dám seno, nebo slámu a vzhůru dnem napíchnu na kolík mezi růžemi. Poté přes den ve kbelíku každý kelímek vysypu a v průměru 4 škvory zlikviduji a pastičku vrátím na místo.
Pěkné květy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 15.147 (?), 9.5.2006 11:09
Škvor se živí mšicemi. Takže přeji úspěšný boj s mšicí, když zlikvidujete svého pomocníka. Chemie vše nevyřeší, v případě menšího množství škůdců se vůbec nemusí používat. Jak používáte vy pastičky na škvory, tak já zase dělám totéž, ale aby se tak škvoři množili. Jsou na zahradě velice užiteční a zvláště u růží.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika