Růže, klematis a levandule



host - 230.129 (?)
19.2.2016 10:11

Nostalgie nebude až tak velká, The Fairy může mít i kolem metru a je dost do šířky. záleží na jarním střihu.. oblouk z obchodu je tak na rok - dva roky -. než se poláme.lepší je svařený z roxoru.   klematis má rád kořeny v chladu.. levandule ráda dusí. raději ji dát kousek dále.  , na klematis kořeny  je dobré dát větší placatý kámen. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 240.105 (?), 21.9.2015 9:22, zobrazeno: 7839x

Zdravím.

V zahradě mám malou lavičku a chtěla bych k ní přesadit plamének, aby se pnul po konstrukci, růži Nostalgie a na zastínění spodní části plaménku levanduli. Růže a plamének mají asi podobné nároky na půdu, levandule ale chce chudší a dobře odvodněné půdy. Přesto tuto kombinaci často na netu vidím. Jak to udělat? Mám pod levanduli dát nějakou drenáž nebo ji zasadit do úplně jiné zeminy? Jaké máte s tímto spojením zkušenosti? Předem díky za rady.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 92.38 (?), 21.9.2015 10:23

Z plaménku u lavičky/ pokud tam není pergola/ bych měla strach - to Vám udělá křoví - buď se bude válet anebo, když jej budete vyvazovat po lavičce, se může stát, že Vás z lavičky vytlačí / píšete malou lavičku / a nebudete mít kde sedět. S levandulí bych problém neměla -stačilo by přidat trochu písku do zeminy, jinak u mě na zahradě je to plevel a to jsem zvláštní nároky neřešila.  Nostalgii mám a je to krásná růže. ale zase - až se rozroste, může Vás při sezení píchat, takže vzít při umisťování v úvahu i toto.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 56.48 (?), 21.9.2015 15:05

Já myslím, že paní chtěla vyvazovat plamének na konstrukci, ne na lavičku :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 240.105 (?), 23.9.2015 11:51

Ano, plamének na konstrukci. Je to obyčejný kovový oblouk, asi Lídl, ale na plamének to stačí, ten není tak těžký jako jiné popínavky. Lavička je podle názvu pro dvě osoby, ale v reálu je spíš tak pro jednu, malá, tak se pod ten oblouk pěkně vejde. Chodím si tam vypít kafe.

Vedle lavičky směrem dopředu je udělaný ohraničený lehce vyvýšený záhon s dobrou zemí, doteď jsem tam měla letničky, ale teď bych tam ráda přesadila ty trvalky. Lépe řečeno, jiné místo v zahradě na ně moc nemám. Záhonek je asi 60 na 180 cm.

Plamének dám vedle růže Nostalgie, ty se vejdou spolu (kostrukce je zapíchnutá zvenčí záhonku, těsně u lavičky). A právě váhám, co dat před ně na zakrytí kořenů plaménku, protože je to na celodenním slunci, otočené k jihu. Kromě té zmiňované levadule tu mám k dispozici ještě drobnokvětou půdopokryvnou růži The Fairy, ale mám ji letos nově, nevím kolik doroste na výšku. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 230.129 (?), 19.2.2016 10:11

Nostalgie nebude až tak velká, The Fairy může mít i kolem metru a je dost do šířky. záleží na jarním střihu.. oblouk z obchodu je tak na rok - dva roky -. než se poláme.lepší je svařený z roxoru.   klematis má rád kořeny v chladu.. levandule ráda dusí. raději ji dát kousek dále.  , na klematis kořeny  je dobré dát větší placatý kámen. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika