Rozmnožování ruží



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
   
host - 159.74 (?) 
7.1.2007 23:30

Pod sklenici asi 90 dní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 4.28 (?), 23.1.2007 22:03

Níže uvedené návody jsou sice jednoduché, ale získáte tak jen pravokořenné exempláře a ty snadno vymrznou - u některých odrůd dokonce na 100% při tužších zimách. Myslíte si snad, že by se profesionální růžaři patlali s nějakým očkováním, když by to šlo tak jednoduše. Dnes se u nás hodně objevují sazenice růží z Holandska, pozor také nejsou moc mrazuvzdorné. Mnohé by vám o tom řekli Němci, kteří u nás preferují naše výpěstky a těm Holandským se obloukem vyhýbají. Sám jsem byl při výběru sazenic svědkem několika takových situací.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 76.219 (?), 28.3.2007 16:47
Jsem sice začátečnice, ale růže už si pěstuji asi 4-tým rokem výše uvedeným způsobem. Růži po odkvětu odstřihnu, minimálně na 5 oček, 3 do země, 2 nahoru- kolmo. Díru do země kolíkem, zalévat a přikrýt velkou sklenicí. Tak růže nechám až do jara. Zatím se mi většina z nich chytla i popínavé. Začínala jsem se 3 zakoupenými růžemi. Ted jich mám asi 30, všechny získané z mého okolí - kde se mi nějaká líbí, tam ustřihnu. Jinak jsem takto zkoušela  zakořenit i řízky ze šlechtěných růží, které jsem dostala v kyticích. Chytly se také, i když  s menším úspěchem než z růží čerstvě řezaných. Přeji hodně zdaru.
Hanka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 7.67 (?), 5.4.2007 12:39
Vážený  pane hoste 4.28,neměl by jste mystifikovat účastníky tohoto fora.S vaším názorem se rozhodně nedá souhlasit.Očkuje se nejen proto,aby jste spojil výhody ponože a ušlechtilé odrůdy,ale hlavně proto,že je to nejrychlejší způsob,jak vypěstovat velké množství sazenic.Některé pravokořené vymrzají,to je pravda,ale týká se to většinou nepříliš rozšířených nových hybridů.Vážně si myslíte,že paní,která si chce levně rozmnožit růži,pojede urvat očko  do Anglie? A  přeci šlo v otázce o to,poradit rychlý,levný způsob rozmnožení běžně dostupných růží.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 215.8 (?), 28.3.2007 19:21
4.28 To se mi nezdá. Kdyby byl tak velký mráz, že by zmrzly i kořeny, zmrzly by přeci i ušlechtilé části  očkovaných růží. Ten důvod je spíš, že při očkování získá školkař jeden keř z jednoho očka, pří řízkování potřebují celý řízek - asi 5 oček.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 53.123 (?), 28.3.2007 23:25
Očkováním se získá optimální kořenový systém. Očkování také může zabránit nekontrolovatelnému rozrůstání některých růží. Naopak pravokořenné růže mají výhodu , že i po silném poškození mrazem mohou obrazit od kořenů a vzhledem k mírnému rozrůstání tvoří lepší keře. Volba metody záleží na (ne)schopnosti odrůdy tvořit kvalitní kořenový systém. I očkované růže je dobré sázet 5-10cm pod zem a spojit tak výhody obou metod. Dresla
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 204.1 (?), 3.4.2007 8:03
Mam jiz pres 20let pravokorene ruze a nikdy nevymrzli mnozene pod sklenici v mrazove kotline 450m .n. m.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 8.220 (?), 4.6.2007 20:18
zkousim pomoci vasich rad rozmnozit ruzi, ale ted nevim: ty listy co jdou z nadzemnich casti nechavate, nebo je odstranite a zustane jen stonek s ockama bez listu? Napichala jsem tak i tak, ale stejne bych rada vedela jak je to spravne....a taky muze se ruze zakorenit i bez stimulatoru, jen pichnuta do zeme? diky za odpoved
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 76.70 (?), 5.6.2007 10:25
Těsně vedle stromkové růže (cca 10 cm) mi vyrostl během měsíce a půl nový výhon, který už má přes metr a v podstatě dohnal svou výškou i šířkou kmínek původní rostliny. Je možné tento výhon přemístit někam jinam? Vyrytí se bojím, protože je kořeny jistě spojen s původní rostlinou. Je možné jej odstřihnout a nechat zakořenit na jiném místě?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 109.71 (?), 6.6.2007 14:55
Třeba to nebude řůže, ale šípkový keř. Nějaká planá růže tak tu bych odstříhla. Jinak děkuji za rady a porady dnes jsem dostla nádherné růže okaté oranžové. Jen je to jedno jaké je období, kdy nejlepé zakořeňují máte to už ozkoušené??? Moc děkuji Martina K.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika