Přesazování růží



host - 143.249 (?) 
20.9.2006 6:44, zobrazeno: 37404x

Dobrý den,

ráda bych ještě před zimou přesadila růže. Je to možné? Jak postupovat? Mám stříhat ještě před přesazováním? Mám přihnojovat?

Moc díky za odpovědi.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 27.29 (?), 20.9.2006 10:08

Ničeho se nebojte, vhodné období je do konce října. Radikálně zkrátte nadzemní části na délkou cca pět až dvacet centimetrů. Ponechte jen ty výhonky, které  mají průměr jeden až čtyři centimetry. Slabší i silnější výhonky odstraníme, Při vykopávání se snažte uchovat co nejvíce aktivních kořenů v půdě a kořenový bal zbytečně nenarušujte. Po vykopání keře odstraníme staré suché dřevo kořene. Všechny větší řezné rány ošetříme stromovým balzámem, i když dřevo růží snese skoro všechno Zasaďtre do stejné hloubky, v jaké byla předtím. Když je kořen v jámě usazený, přihrneme ho do dvou třetin dobrou kyprou zeminou a do jámy napustíme vodu, aby spláchla zeminu mezi kořeny. Vodu necháme úplně vsáknout, poté přihrneme další zeminu až na úroveň okolní půdy a dobře ji přišlápneme ke kořenu. Doplníme chybějící půdu, kolem keře uděláme "mísu" a kbelíkem vody přesazování ukončíme. První zimu bych doporučil lehké zakrytí (listí, sláma, chvojí).S přihnojením při přesazení bych si nelámal hlavu a nechal bych si to na příští rok. Je však také ale možné použít (dnes tak populární ) suchý hnůj na dno jámy který zahrnete vrstvou zeminy. Po té teprve sázet. Rozhodně se ale, obecně u všech rostlin, vyvarujte toho, že přijde hnojivo při přesazování přímo na kořeny. Hodně radosti z růží a odvahu přeje JP...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 35.187 (?), 16.5.2007 16:18
A co popínavá růže? Tu musím taky ostříhat?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 244.74 (?), 1.3.2011 19:45

Dobrý den. Je možné přesazovat růže i na jaře? Děkuji za odpověď

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 182.227 (?), 1.3.2011 20:26
Přesazovat růže na jaře můžete.Nejlepší doba je po rozmrznutí půdy.Čím dřív tím líp.Že přijde ještě nějaký mráz, absolutně nevadí.P
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 152.25 (?), 9.6.2015 8:22

Dobrý den,

musela jsem přesadit asi tříletou růži teď - zkrátila jsem ji asi na polovinu, stačí to? Nakvétá - mám výhony s poupaty odstřihnout?

Děkuji za rady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
J.f.K - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (322) - 244.2 (?), 9.6.2015 8:29

jj všechny letošní výhony zkrátit na 3 očka (resp 2 listy). Pokud jsou odstřižené výhony dost vyzrálé, můžete je pro jistotu nasázet jako "řízky pod skleničku".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika