Předzahrádka z růží



host - 14.206 (?)
3.2.2007 20:41
levandule je sice přínosem pro růže, ale nevim to barevné spojení červená a modrofialová, aby se to nemlátilo. Možná vysadim jen samotné růže a příp. tam dám nějakou tu travinu, neznáte nějakou galerii fotek růžových zahrad pro inspiraci. www.krasneruze.cz jsem už prošla.moc díky Renata
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 14.206 (?), 1.2.2007 15:18, zobrazeno: 18515x

Chtěla bych si vytvořit předzahrádku z růží již mám oblouk z boku domu (vstup do zahrady), kde bude tm. červená růže sympahtie okolo bych chtěla udělat širší řádky do L (zboku domu a před domem), kde bych chtěla kombinovat velkokvěté a mnohokvěté růže(příp.  i půdopokryvné),nevim co by bylo vhodnější, před domem už mám zasazenou i  1stromkovou růži. Vše bych chtěla ladit do červena. Před růže bych zasadila buxus sufriticosa, takže by vytvořil nižší plůtek a hlavně trochu zeleně i v zimě. Prosím o radu, zda ještě kombinovat předzahrádku s jehličnany a travinami. Trvalky už bych tam nedávala, protože mám větší zahradu a jeden trvalkový samostatný záhon mám.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 70.254 (?), 1.2.2007 16:30
J8 bych se toho nebál, hlavně když to bude vám dělat radost. Jehličiny se mi zdají jako dobrý nápad.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 211.96 (?), 1.2.2007 18:50
Dobrý den, já bych už jehličiny nepřidávala, záleží ale také na velikosti Vámi zamýšleného osazení. Spíše bych přisadila levandule, chrání růže před mšicemi a naví spolu tvoří nádhernou kombinaci. jitka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 53.123 (?), 3.2.2007 12:52

Pokud myslíš, že by to mohlo být něco jako kombinace toho co je tady foto1 a tady foto2  ?     tak jehličnany ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 14.206 (?), 3.2.2007 20:41
levandule je sice přínosem pro růže, ale nevim to barevné spojení červená a modrofialová, aby se to nemlátilo. Možná vysadim jen samotné růže a příp. tam dám nějakou tu travinu, neznáte nějakou galerii fotek růžových zahrad pro inspiraci. www.krasneruze.cz jsem už prošla.moc díky Renata
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 60.179 (?), 25.5.2007 21:45
Podivejte se na fotogalerii k strance www.rosenberatung.de, jsou tam ruze podle abecedy a jsou moooc krasne:-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 238.108 (?), 25.5.2007 22:54
Nádhera!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 69.82 (?), 25.9.2007 11:18
Levandule existují i bílé s krásným květem tak cca 70 cm výšky. Mám je na zahradě a jsou krásné i v kombinaci s těmi "klasickými". Můžu poradit i kde se dají sehnat. Petra
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 163.46 (?), 14.8.2007 13:12

Osazení předzahrádky záleží také na její velikosti a umístění. K červeným růžím se velmi hodí levandule se svými modrými květy. Mohu doporučit. Kdyby všechny květiny byly laděné jen do jedné červené barvy, nevynikly by. Bylo by to fádní.
Mám velmi malou předzahrádku na severní stranu. Mám tam fontánové růže, které mohou podle umístění dosahovat výšky od 120 cm výše. Kombinace červená (Fontaine), vedle smetanová s červeným okrajem (Tourbillon), růžová (Romanze). Zasázené ve vzdálenost od sebe cca 170 cm. Všechny k sobě ladí, protože mají v sobě odstín červené.
Vyzkoušela jsem je kombinovat s jehličnany i jinými květinami, ale bohužel na severní straně se daří málo květinám. Na severní straně je potřeba mít kolem růží prostor, aby vzdušily, nebo nízké rostliny. Na pozadí růží na severní straně mám osázení hostou (bohyška), astilbe (čechrava).
Na jižní straně mám také růže laděné dočervena – popínavou červenou, růži France Libre do v. 80 cm (kombinace oranžové a červené) a jiné. Zde mám pod jednou růží levanduli – tato růže je velmi silná, odolná, nikdy neměla žádnou chorobu ani nebyla napadená mšicemi.
Můj názor – pokud budete sázet vedle sebe růže jiné odrůdy, ponechte mezi nimi prostor, aby každá měla možnost vyniknout. Kombinujte odstíny, které k sobě budou ladit (nehodí se vedle sebe např. růžová a žlutá).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika