Mšice na růžích



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 214.167 (?) 
23.4.2007 12:28, zobrazeno: 93908x
Vážení přátelé růží, prosím o radu nebo názor. Po letošní teplé zimě vyrukovali všichni škůdci v ohromných zástupech a časněji než kdy jindy, takovou zkušenost máte asi všichni. Pěstuji růže už několik let, ale takhle osypané výhony malými zelenými potrvorami ještě nebyly. Vzhledem k tomu, že nechci hnedle používat nějakou tvrdou chemickou ochranu, postřikuji biotonem, valně se je snažím likvidovat i mechanicky. A nyní dotaz: Rozmačkám-li mšice přímo v listech a nových výhonech, neškodím tím růži?
Větvičky a výhony jsou tak hustě obalené, že nějak jinak mšice seškrabovat se mi jeví neefektivní. Nevím, zda ta lepovice z těch mrtvol je ideální,když na keři zůstane, naproti tomu ovšem, můj zesnulý tchán, léta zahrádkář, vždy tvrdil, že ty rozmačkané mšice odrazují svým pachem živé jedince před usednutím, snášením vajíček a žraním. Tak nevím. Má s tím někdo  nějakou zkušenost?Mirka
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 14.69 (?), 23.4.2007 14:42

Já na růže používám chemický postřik FAST. Už jsem jej použila i letos.

Šárka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 238.108 (?), 23.4.2007 18:17
Postříkejte je proudem vody, spadnou na zem a už nevylezou nahoru a chcípnou. To jsem někde četla.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 204.1 (?), 24.4.2007 8:16
Pouzit jemne kartace na saty dva proti sobe smete je dolu bez poskozeni ruze jinak pirimor vyluch tabaku,nebo kopriv lecos se uziva.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 214.167 (?), 24.4.2007 20:54
Vážení, děkuji všem za vaše reakce. Nicméně. Chemické postřiky znám, psala jsem, že je zatím nechci použít. Nevím též, zda je efektivní stříkat mšice proudem vody, nejsem si jistá, že všechny zajdou. Většinou se na půdě hýbou a znovu je musím ničit mechanicky. Odstarańovat je kartáčem na šaty.. děkuji za radu, znovu myslím, že je nezahubím.  Můj původní dotaz byl, má-li někdo zkušenost s tím, že by mechanické ničení mšicí  /kyjatek a spol./ na výhonech nějakým způsobem odrazovalo další generace škůdců, též, zda toto mechanické ničení nějakým způsobem nepoškozuje výhony . Děkuji za případné ohlasy.
Jíchy kopřivové, přesličkové , tabákové, prosím taktéž znám... zahrnuji je též do "chemické ochrany".
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 216.44 (?), 25.4.2007 0:21
V tom pripade zkuste ruze podsadit afrikany.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 191.35 (?), 25.4.2007 7:26
Moc to spolu neladí a neúčinkuje.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 25.4.2007 10:27
Mechanické ničení mšic rostlinám nevadí, množení dalších partenogenetických kolonií však neodradí. Tak inteligentní nejsou. Reprodukční potence mšic počítá s tím, že většina jich nezemře stářím, nýbrž násilně.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 204.1 (?), 26.4.2007 11:29
Tak uz jen drave slunecka ,skvory,nebo mali vysavac ?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 209.189 (?), 26.4.2007 11:47

Děkuji Vám za reakci, myslela jsem spíš jestli nevydávají ty mrtvé mšice něco jako nějaký "feromon", "pach smrti" nebo jak bych to asi popsala, něco chemického co by eventuálně živé škůdce odrazovalo. Ale to už tchán asi vážně popustil hodně uzdu fantazii.... :-))

Jinak děkuji všem co odpověděli za jejich nápady.M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika