Máte solitérní růži?



Stránky: 1,  2,  3   
host - 82.198 (?) 
11.10.2011 12:53, zobrazeno: 17807x
Dobrý den, prosím o radu: Do trávníku před terasu bych ráda vysadila větší růži jako solitér, velikost okolo 160 cm (nebo větší), pěkný (převisající?) tvar keře (půda i oslunění jsou ok). Vysněné vlastnosti (podle pořadí důležitosti): zdravá a nenáročná, opakovaně kvetoucí, čím vonnější, tím líp, barevně spíše v růžovém spektru, pokud možno květy odolné počasí. Nepotřebuji žádnou výjimečnou extra růži, klidně ať je v každé druhé zahrádce (pokud tedy vůbec takový klenot a zázrak existuje :) Prosím hlavně o osobní zkušenost s vysazenou solitérní růží, předem děkuji!! :) linda
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 220.186 (?), 11.10.2011 23:27

Mám jako solitéru fialovou stolístku, ta ale vaše nároky nesplňuje. Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 230.129 (?), 12.10.2011 6:04

ahoj - nasadila bych Rosarium Uetersen- krásná, kvete do zim,, převislá. moc ale nevoní.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 123.87 (?), 12.10.2011 10:54

Já mám jako solitéru Eden Rose 85, netrpí u mě padlím ani černou skvrnitostí a kvete opravdu nádherně. Jediné minus je snad to, že květy při dlouhotrvajících deštích zahnívají, což byl problém hlavně letos. Ještě teď kvete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 124.12 (?), 29.1.2014 9:59

Chtěla bych na jaře také zasadit Eden rose jako solitér, uvažovala jsem nad objednáním od Starkla, jen mi není jasné, jak je to s tou výškou - někdo píše, že ji má vysokou k opoře, někdo jako keř. Raději bych keř, ale podle čeho se to dá při nákupu poznat? Je tam rozdíl v podnoži?

Děkuji, Dáša

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 230.129 (?), 12.10.2011 12:38

ahoj - tak Eden mám taky -  záleží na tom jak roste. někdo ji má do středního keře, ale já mám vysokou - 2m. -ta musí k opoře. jasně - dá se stříhat, ale je to škoda, protože je nádherná... s opakováním to ale nepřehání - i když kvete poprvé dost dlouho.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 230.129 (?), 12.10.2011 12:47

Eden Rose má nádherbná poupata

Eden Rose
Eden Rose
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 230.129 (?), 6.2.2014 10:17

ahoj - mám Edenku od Starkla. zdravá, silná sazenice.. nasaď jako solitíér- je nádherná. ale nevoní -- taky jsou další Edenky.. White Eden, Red Eden, Blue Eden všechny jsou krásné, ale špatně sehnatelné.. ovšem nejhezčí je stejně ta první - a tu lze koupit.. mám dvě....

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 230.129 (?), 6.2.2014 10:28

ještě se vrátím s dalšími návrhy -- velmi výrazná solitéra a silná růže je třeba Westerland. svitivě oranžová, voní. květy jsou poloplné. opakuje kvetení, ale už ne silně.  .

-
-
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 230.129 (?), 6.2.2014 10:34

další zajímavá, ale asi nevoníci je pomponkovitá Pomponella.. ta teda kvete do zámrazu.

další možnosti jsou anglické růže většího vzrůstu - třeba Crown Princess Margaret, Teasing Georgia, James Galway. první dvě jsou žluté - třetí starorůžová.. k dostání některé roky na jaře v Hornbach.tamtéž bývají k dostání růže f. Tantau - i jiných firem..

- Pomponella
- Pomponella
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika