Zmrzla?



host - 218.83 (?)
19.5.2010 20:49

Dobrý den.

Taky by mě zajímalo jestli můžu teť ustřihnout vršek loňského výhonu, který jsem měl připraven jako tažeň ale očka na něm zmrzla.Raší jen tak 5 oček na budoucím kmínku.

Otázka zní-můžu ho ustřihnout nad posledním živým očkem, které použiji k dorostení kmínku do patřičné výšky?A jestli když ho teť ustřihnu jestli nepoteče míza, což by vedlo k oslabení růstu zbývajících oček?

Děkuji

Petr Třebíč

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 60.2 (?), 19.5.2010 13:02, zobrazeno: 4064x

Dobrý den,

potřebuji poradit. Mám loni vysazenou 0,5m vinnou révu a po zimě ji od spodu pučí jen dvě očka a zbylých 7 oček nahoru nic. Znamená to, že je zmrzlá? Nechat nebo vyměnit? Děkuji. Daniela R.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 96.38 (?), 19.5.2010 14:11

pravdepodobne vyhon loni dostatecne nevyzral a vymrzl. pokud jsou ony dve ocka z uslechtile odrudy nechte je rust a zapestujte novy kminek. Reva ma urcite jiz vytvoreny lepsi korenovy system a i rust bude podstatne lepe nez minuly rok. Je to zcela bezne, ze cast nevyzraleho vyhonu vymrzne. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 60.2 (?), 19.5.2010 14:43

A ten výhon mám ustřihnout nebo ponechat? Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 218.83 (?), 19.5.2010 20:49

Dobrý den.

Taky by mě zajímalo jestli můžu teť ustřihnout vršek loňského výhonu, který jsem měl připraven jako tažeň ale očka na něm zmrzla.Raší jen tak 5 oček na budoucím kmínku.

Otázka zní-můžu ho ustřihnout nad posledním živým očkem, které použiji k dorostení kmínku do patřičné výšky?A jestli když ho teť ustřihnu jestli nepoteče míza, což by vedlo k oslabení růstu zbývajících oček?

Děkuji

Petr Třebíč

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 44.75 (?), 20.5.2010 14:31

Ustřihněte jej, teď už bude k ničemu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika