Žloutnutí listů



host - 175.230 (?)
28.6.2011 23:24
Zálievku zelenou skalicou s kyselinou citrónovou som skúšal, Ferrovit som dal v max. dávkach aj do pôdy aj na list, pôdu okolo koreňov som prevzdušnil, zímny rez som spravil čo najskôr- všetko to bolo pre kočku. Dvojročný Solaris vedľa chlorotického "Chorváta" aj tak usychá. Mladé listy majú už nekrózy okrajov a výhonky uvadajú. Robí mi to nielen vinič, ale aj hruška, wisteria a maliny aj černica. Písal som o tom viackrát, ale každý radí iba striekať železo. Znovu opakujem: aplikácia železa vo všetkých formách u mňa= bez efektu. Prípad, ktorý v tomto vláknu riešime, je oveľa menej vážny. Dovyfarbenie listov chlorofylom je otázka času, aj keby autor príspevku nestriekal nič. Paľo
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
RichardK - (2) - 78.124 (?), 27.6.2011 12:04, zobrazeno: 14457x
dobrý den, před přidáním příspěvku jsem si pročítal předcházející téma a dle mého velmi laického úsudku by se mohlo jednat o chlorozu. Některé keře a na nich některé letorosty začali světlat. Trochu mě to znepokojilo. Tak zkouším získat od Vás nějaké zkušenosti a případné rady co s tím.



Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 151.38 (?), 27.6.2011 12:12

Není to chloroza, která by se projevovala na všech listech od zhora až dolů, ale nedostatek hořčíku, který se projevuje žloutnutím listů ve spodní části keře, a zvýrazněnými žilkami.Proveďte postřik hořkou solí na list v tomto čase.

rostislavik

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
RichardK - (2) - 78.124 (?), 27.6.2011 12:36
v neděli jsem prováděl jsem postřik Vegaflorem, můžu tedy záhy aplikovat tu hořkou sůl?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 27.6.2011 12:44

Vzhledem k tomu, že na fotografiiích je patrné zasažení pouze na horních partiích letorostů, tedy na nově přirůstajících listech, ztotožňuji se v určení poruchy s panem zadavatelem a přikláním se ke chloróze. Použijte postřik na list s obsahem železa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 27.6.2011 13:03
Réva, a nejen ta, vyhnala letorosty díky teplému počasí rychleji než je schopna "uživit". Mnoho vinohradů tady na jihu je letos ve znamení žluté.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 175.230 (?), 27.6.2011 21:52
Prikláňam sa k názoru p.Mirka. Nedostatok Mg má na starých listoch podobné príznaky, ale predsa len odlišné ako je na Vašich snímkach. Vegaflor je dobrá voľba, postrekom Fe alebo Mg nič nepokazíte, ale myslím si ani nenapravíte. Sám mám problémy s chlorózou na viacerých plodinách, jeden z dvojročných Solarisov už mi odchádza. Nepomohlo ani Fe ani Mg ani stopové prvky. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?), 27.6.2011 22:32

Není to nedostatek hořčíku. Spíš nedostatek železa, možná z příliš zásaditého prostředí, nebo přehnojení fosforem. Zkuste postřik hnojivem s obsahem Fe na list a přihnojte rychle působícím ledkovým dusíkatým hnojivem (potlačuje příjem fosforu). VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 3.132 (?), 28.6.2011 22:08

Je to nedostatek železa. Nehnojte fosforem.

Nejlevnější je postřik 0, 5 % zelenou skalicí a lžickou kyseliny citronové.  Skalice je levná, když jsem měl jenom malý vinohrad, tak jsem dělal také hnojivé zálivky 5 % roztokem, 10 litrů na keř. Na list jsou  lepší speciální přípravky s chelátovou formou železa.  Pokud máte kyselé a neutrální půdy postačí cheláty ve formě EDTA a podobné. Letos jsem zkoušel formu DTPA a výsledky jsou tak na 90 %.  Většina chloróz zmizela, ale ne všechny, máme u nás silně alkalické půdy.

Do vápenitých půd musíte použít speciální formu chelátové vazby např. EDDHMA.  Ty zabírají spolehlivě v širokém rozpětí pH.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 175.230 (?), 28.6.2011 23:24
Zálievku zelenou skalicou s kyselinou citrónovou som skúšal, Ferrovit som dal v max. dávkach aj do pôdy aj na list, pôdu okolo koreňov som prevzdušnil, zímny rez som spravil čo najskôr- všetko to bolo pre kočku. Dvojročný Solaris vedľa chlorotického "Chorváta" aj tak usychá. Mladé listy majú už nekrózy okrajov a výhonky uvadajú. Robí mi to nielen vinič, ale aj hruška, wisteria a maliny aj černica. Písal som o tom viackrát, ale každý radí iba striekať železo. Znovu opakujem: aplikácia železa vo všetkých formách u mňa= bez efektu. Prípad, ktorý v tomto vláknu riešime, je oveľa menej vážny. Dovyfarbenie listov chlorofylom je otázka času, aj keby autor príspevku nestriekal nič. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 3.132 (?), 29.6.2011 22:06

Není železo jako železo. Klíč je ve vhodné chemické formě.  V těžkých případech anorganická chemie nestačí ani v koňských dávkách. Nechte si poradit, zjistěte pH půdy  a použijte vhodné chelátové hnojivo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika