Víno a první mrazy



host - 136.34 (?)
28.10.2008 13:53

Nejsem vinařský odborník, mám je několik hlav jako hobby, tak berte muj příspěvek s rezervou.(Když už se nikdo neozval).Asi vám přemrzlo hrozno nějaké pozdější odrůdy, která do mrazíků nestačila dozrát.Po zmrznutí už nedozraje.Plně vyzrálé hrozny, přes které přešel mráz sklízím ještě nyní a chuťově jsou dobré.Odrůda Boskoop Glory.Pepík

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 60.168 (?), 11.10.2008 20:29, zobrazeno: 6482x

Dobrý den, během září se u nás vyskytl první mrazík. Víno dozrávalo, ale důsledkem mrazu ztratilo chuť. Ani po týdnu vyšších teplot nedošlo ke zlepšení. Má mráz skutečně tak velký vliv na chuť dozrávajícího vína?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 136.34 (?), 28.10.2008 13:53

Nejsem vinařský odborník, mám je několik hlav jako hobby, tak berte muj příspěvek s rezervou.(Když už se nikdo neozval).Asi vám přemrzlo hrozno nějaké pozdější odrůdy, která do mrazíků nestačila dozrát.Po zmrznutí už nedozraje.Plně vyzrálé hrozny, přes které přešel mráz sklízím ještě nyní a chuťově jsou dobré.Odrůda Boskoop Glory.Pepík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.167 (?), 29.10.2008 6:47

Včera jsem sklidil první úrodu z Muškátu Hamburg a chuť je výborná i přes ranní mrazíky a nedostatek slunce v posledních dnech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 68.70 (?), 24.11.2008 10:17

Dne 22.11. jsem sklidil posledních 10kg Olšavy, bobule přešlé mrazem, měkké, cukernatost 20°NM, ručně zpracoval, burčák už kvasí.

Zdravím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 136.16 (?), 28.11.2008 13:59

Ty bobule jste měl ale vyzrálé před příchodem mrazíků??Myslím si, že po zmrznutí dojde k poškození jak nevyzrálých letorostů tak listů.Voda roztrhá buňky.Vyzrálé letorosty odolají, míza z nich už je dávno v kořenech.Ať už hrozen visí na vyzrálém dřevě, nebo na zeleném, poškozeném mrazy, míza neproudí a nezralý hrozen už neuzraje.Změny chuti na specialitách jako je pozdní sběr atd.mají na svědomí kvasinky a úbytek vody.Jediná šance je zvolit odrůdy, které v daných podmínkách dozrají.Snad se moc nepletu?Pepík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 168.167 (?), 3.12.2008 8:05

Tento víkend jsem našel několik zapomenutých bobulí na chrupce bílé. Chuťově byly výborné, žádná hniloba či poškození. Jen došlo ke změně barvy slupky na žlutohnědou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?0:08
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika