Řez vinné révy



host - 186.2 (?)
29.1.2018 10:42
Varianta na 2 tažně: levý na 5 oček, prostřední tenký jako záložák na 1 očko a první v pořadí napravo od kmínku na 4 očka. Zbytek pryč. Ohnout do oblouku.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 56.242 (?), 13.2.2016 11:41

Díky pane Zyjan! Před 2 lety jsem si koupila 2 sazenice stolního vína s úmyslem pnout ho po plotě. Měla jsem to obrovské štěstí, že jsem nakupovala v normálním zahreadnictví, ale u odborníka se zkušenostmi s pěstováním, který mi v podstatě radil tytéž věci, jako zde pan Zyjan. V prvním roce mi sice srdce krvácelo, když jsem z krásně obrostlých sazenic v podstaě udělala "klacky" s pár pupeny. Ale ejhle - v létě dalšího roku krásně obrostly a dokonce se objevily první hrozny. I zde jsem "skoro" dala na radu zahradníka a na každém výhonu nechala pouze 3 (radil 1 hrozen na ochutnání). To prý proto, aby rostliny nevysilovaly "v mládí" a pěkně zesílily. Víno bylo úžasné. Pochopitelně - vlastní úroda je nejlepší ;-) Zálistky i listy pro dozrání jsem pečlivě vytrhala. No a teď stojím před jarním řezem. Opět je mi líto vše odstřihat, ale... Vzhledem k tomu, že se mi rady odborníka vyplatilo poslechnout, jdu na to. Jen si ještě znovu přečtu rady pana Zyjana na počátku této diskuze, protože počty oček se mi již nějak pletou. Jíťa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 77.177 (?), 13.8.2015 4:26

Kazdy si musi prejst svojimi pokusmi a omylmi sam, ci uz zvoli pristup studia vsetkych moznych zdrojov, alebo sa pyta skusenejsich. Chrupky neboli zle odrody, ale myslim, ze pri sucasnom vybere vysoko odolnych krizencov, s daleko skorsim dozrievanim plodov a nepomerne vyssou odolnostou voci hubovym chorobam, ci mrazu, je vysadenie neodolnej europskej revy s mensimi plodmi, mensimi strapcami, neskorsim terminom dozrievania, neodolnostou voci hubovym chorobam a citylivostou na zimny mraz velkym krokom spat. Tu to nefunguje ako u aut, cim starsi veteran tym vyssia cena. Bobule velkosti mensej slivky, a strapce do kila az kila a pol v priemere by sa na stene pergoly tiez krasne vynimali. Ak vladnete rustinou, odporucam si prejst ruske a ukrajinske fora. Je tam velke kvantum informacii a skusenosti. V oblasti pestovania stoloveho hrozna su momentalne asi najdalej. Napriklad pre pestovanie v tvare steny by som vam odporucil vedenie na kordon podla Belikovoj. Pri dodrzani par jednoduchych zasad mate krasnu zelenu stenu s velkymi strapcami a bobulami, diky velkej zasobe stareho dreva. U cistej europskej reve akou chrupka je, sa neustriekate proti chorobam. Leda ak by ste neplanovala strapce aj jest. Ja nestriekam chemiou a oproti tym co v nasej lokalite chemiu striekaju mam vzdy rastliny zdravsie a v lepsej kondicii. Pravda okrem minuleho roka, ale to som sotva stihal obcas pokosit, nieto este striekat. Vcelku si vystacim po celu sezonu s vyluhom z morskych rias Alginure a pripravkom z pomarancoveho oleja Prev B2. U cisto europskej odrody to budete mat s jej zdravotnym stavom omnoho tazsie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jan14 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 120.115 (?), 16.10.2015 11:48

ja by som odporúčil záhradníctvo slovplant na slovensku, predávajú kvalitné odrody ruské, ukrajinské bulharské,  sadenice sú kvalitné a aj zásielkový obchod je prvotriedný! nakúpil som túto jeseň a ľutujem, že som toto záhradníctvo neobjavil skôr, roky sa totiž trápim so zháňaním sadeníc viniča!yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 254.170 (?), 28.1.2018 17:02

Dobrý den,

v loňském roce jsem ostříhal révu podle rady známého. Ale réva byla příliš hustá, bobule v hroznech drobné a dozrávala o cca 2-3 týdny později. Chtěl bych to letošním řezem napravit. Mohu uříznout vše až po krajní letorost (včetně dvouletého dřeva), který zkrátím na 6-7 oček a ohnu do vodorovné polohy?Jak daleko od krajního letorostu řezat?  Děkuji za rady. Happy.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 254.170 (?), 28.1.2018 17:03

A ještě jedno foto. Happy


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
HonzaH. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (69) - 156.67 (?), 29.1.2018 6:41

.. a takhle..


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 121.22 (?), 28.1.2018 20:30

Keď chceš na tazne tak nechaj tie dve čo rastu hore do V-cka. To staré z boku odrez hneď na začiatku vyviaz ich v marci do oblúka. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
HonzaH. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (69) - 156.67 (?), 29.1.2018 6:40

já bych to ořezal takhle..

Řez vinné révy
Řez vinné révy
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 186.2 (?), 29.1.2018 10:39

Já jinak:

Letorost, který jste vybral jako tažeň je nejslabší a vyrůstá zřejmě ze starého dřeva, proto nemusí uspokojivě vytvářet květy. Rovněž 9 oček je podle mne zbytečně mnoho aby réva utáhla hrozny v uspokojivé kvalitě.Za tažen bych proto vybral ten levý, zkrátil na 6-8 oček, opatrně ponalamoval (roste hodně kolmo) a ohnul. Ten tenký bych zkrátil na 1 -2 očka a z nich vyroste tažeň na příští rok.

D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 186.2 (?), 29.1.2018 10:42
Varianta na 2 tažně: levý na 5 oček, prostřední tenký jako záložák na 1 očko a první v pořadí napravo od kmínku na 4 očka. Zbytek pryč. Ohnout do oblouku.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika