Réva Alden a Aivaz



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
   
host - 234.248 (?) 
21.5.2018 20:48

Alden u nás... růst velmi velký... na drátěnce zahušťuje je to lepší na pergolu, až 4 květenství na letorost,2017 jsem poslední hrozen stříhal 17.11. s Vostorgem je to u mě největší držák. Chuť... to musí každý sám. 4-5 hroznů= 1 kg.(pokud nechám 1 hrozen na letorost) Velmi dobře se řízkuje. Nevýhoda, která zde není uvedena... má velmi křehkou třapinu hroznu. Min. chemické ošetření. Jirka Poděbrady

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
host - 89.78 (?), 8.7.2018 21:04

Dodal bych, že Alden je potřeba nechat pořádně dozrát. Při první úrodě jsem ho sklízel jen co se vybarvil a byl jsem zklamán. Zato hrozny co jsem tam víceméně zapomněl pak byly naprosto vynikající.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 239.136 (?), 9.7.2018 11:30
Letos se mi sestra odrůd jmenovaných - Arkadia neujala, sucho a moc stromků zakoupených k zalivani. Na podzim vyrobim snad místo na Ajvaz a Arkadiju na jaro znova. Pak to snad pude. Alden bych pak mohl taky pokud bude místo :-) a esli ho někde seženu. __ K.z B.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 19.131 (?), 9.7.2018 15:46

Arkadia je mrcha. Ujatelnost sazenic nic moc a každý rok mě z 10 kusů nejméně 1 odejde.

Po dvou letech poškození od jarních mrazů a průměrné úrody je letos doslova obsypána nádhernými hrozny.  Bohužel, jsem zanedbal probírku, takže to bude v zimě zase masakr...

Kdyby nebyla tak dobrá a atraktivní na pohled, tak ji zlikviduji.

Kromě pergoly a mladého vinohradu ji mám vysazenou i ve vinici z roku 1974, kde se dostala v rámci podsadby.  Tady ji přísně reguluji a nestříhám na tažně, pouze na dva krátké čípky.  Ačkoliv by zde měla trpět suchem a únavou půdy, každý rok je nádherná. Když potřebuji jako dárek perfektní hroznen, vždycky zamířím sem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika