Réva Alden a Aivaz



host - 19.131 (?)
9.7.2018 15:46

Arkadia je mrcha. Ujatelnost sazenic nic moc a každý rok mě z 10 kusů nejméně 1 odejde.

Po dvou letech poškození od jarních mrazů a průměrné úrody je letos doslova obsypána nádhernými hrozny.  Bohužel, jsem zanedbal probírku, takže to bude v zimě zase masakr...

Kdyby nebyla tak dobrá a atraktivní na pohled, tak ji zlikviduji.

Kromě pergoly a mladého vinohradu ji mám vysazenou i ve vinici z roku 1974, kde se dostala v rámci podsadby.  Tady ji přísně reguluji a nestříhám na tažně, pouze na dva krátké čípky.  Ačkoliv by zde měla trpět suchem a únavou půdy, každý rok je nádherná. Když potřebuji jako dárek perfektní hroznen, vždycky zamířím sem.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
   
host - 234.248 (?), 21.5.2018 20:48

Alden u nás... růst velmi velký... na drátěnce zahušťuje je to lepší na pergolu, až 4 květenství na letorost,2017 jsem poslední hrozen stříhal 17.11. s Vostorgem je to u mě největší držák. Chuť... to musí každý sám. 4-5 hroznů= 1 kg.(pokud nechám 1 hrozen na letorost) Velmi dobře se řízkuje. Nevýhoda, která zde není uvedena... má velmi křehkou třapinu hroznu. Min. chemické ošetření. Jirka Poděbrady

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 89.78 (?), 8.7.2018 21:04

Dodal bych, že Alden je potřeba nechat pořádně dozrát. Při první úrodě jsem ho sklízel jen co se vybarvil a byl jsem zklamán. Zato hrozny co jsem tam víceméně zapomněl pak byly naprosto vynikající.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 239.136 (?), 9.7.2018 11:30
Letos se mi sestra odrůd jmenovaných - Arkadia neujala, sucho a moc stromků zakoupených k zalivani. Na podzim vyrobim snad místo na Ajvaz a Arkadiju na jaro znova. Pak to snad pude. Alden bych pak mohl taky pokud bude místo :-) a esli ho někde seženu. __ K.z B.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 19.131 (?), 9.7.2018 15:46

Arkadia je mrcha. Ujatelnost sazenic nic moc a každý rok mě z 10 kusů nejméně 1 odejde.

Po dvou letech poškození od jarních mrazů a průměrné úrody je letos doslova obsypána nádhernými hrozny.  Bohužel, jsem zanedbal probírku, takže to bude v zimě zase masakr...

Kdyby nebyla tak dobrá a atraktivní na pohled, tak ji zlikviduji.

Kromě pergoly a mladého vinohradu ji mám vysazenou i ve vinici z roku 1974, kde se dostala v rámci podsadby.  Tady ji přísně reguluji a nestříhám na tažně, pouze na dva krátké čípky.  Ačkoliv by zde měla trpět suchem a únavou půdy, každý rok je nádherná. Když potřebuji jako dárek perfektní hroznen, vždycky zamířím sem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika