Réva 2022



Peter.pe - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (199) - 64.44 (?)
8.6.2022 11:02

No u mna nahodil cca 3 rocny ockovanec takuto nasadu :-)

Budem to musiet asi nejako zredukovat. zatial rastie vsetko ako z vody, ak sa pocasie ukludni budem musiet aj ja nejaky postrek dat, len uz reva kvitne, tak asi az ked odkvitne.


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 81.144 (?), 18.5.2022 13:13, zobrazeno: 17623x
Zdravím nejen malopěstitele révy. Připravujete se ještě letos na zakuřování vinohradů? Dnešní teplota jen 4 stupně, které jsem naměřil, může věštit přízemní mrazy, které se mohou během čtvrtku a pátku, popřípadě víkendu ještě vyskytnout. Tedy aspon u nás v Chřibech už se na přízemáky připravuju jak v nově založeném vinohrádku, ve kterém chci letos zapěstovat kmínky. Tam postačí přikrytí, ale u velkých keřů v plodnosti v případě potřeby zatopím.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (367) - 167.83 (?), 18.5.2022 19:36

Dnes ráno +3,5°C pak to šlo rychle nahoru. Réva je ve stádiu 5-15cm výhony. Pokud bych měl nějak chránit, asi bych volil přikřytí textílií a to jen u odrůd, které mi letos zaplodí poprvé, mošťáky bych neřešil vůbec, Solaris i Cortis by mohly obrašit ze záložních pupenů. Doufám, že teploty pod nulu nespadnou. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 81.144 (?), 18.5.2022 20:27
Já nemám tolik textilie, abych to dokázal zakrýt plošně, takže výhony u země na nově vysazeném pozemku už jsou zakryté papírovými sáčky. Od potoka jde už nyní poměrně silný chlad, jen abych v následujících dnech netopil krom révy ještě i merunkám. Pokud to ovšem všechno nespláchnou kroupy, kterými v předpovědi vyhrožují. Podobnou pohromu jako před lety, kdy to k nám šlo od Litenčické pahorkatiny, bych už nechtěl zažít. Nebyl tehdy čas ani zakrýt záhon s jahodama jaký to byl kalup...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 81.144 (?), 19.5.2022 8:37
Dnes u země jen 2 nad nulou, škody tedy žádné, ale dá se čekat další ochlazení.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 81.144 (?), 5.6.2022 10:41
V plodnosti mám hlavně "rezistenty", ale ani ty se někdy neobejdou bez výpomoci postřiků a to hlavně proti padlí révovému na hroznech. Letošní rok je ale jiný. Kromě preventivního ošetření proti vlnovníkům sírou byl potřeba zásah proti žravým škůdcům. Dále pak pro jistotu už dva postřiky proti plísni révové, první neeko a druhý eko. Včera jsem si v mladé viničce připadal jako v nějakém americkém katastrofickém filmu. Narychlo jsem vyvazoval neupevněné šlahouny před blížící se lijákovou smrští. Když byla bílá tma na dosah a první kapky a kroupy dopadaly na zem, zabouch jsem za sebou dveře zahradního krytu a pak už jen poslouchal jak do mlátí. Na vinici škody téměř žádné, ale hlavně plody meruněk s řídkýma korunama to odnesly poškozením z 50%! Zahuštěné stromy, o kterých odborníci tvrdí, že je mám jako líhen na monilie celkem vydřžely, škody jsou hlavně po obvodu koruny do 10%. Chce to postřik proti moniliose, ale hodně dneska fouká...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 213.137 (?), 5.6.2022 12:22

Rezistenty stojí za prd, odolnost na plíseň není vše, padlím trpí taky, bobule stejně shnijí (nejvíc hibernal) a když už neshnijí kvalita to je tak pro ptáky. Konkord rosyjsky - děs, Leon milot pouze mošťák, Medina taky žádný zýzrak, pak nějaké nonname rezistenty. Všecko shnije při zrání

První hrozny ukázala vloni Italia a super nic nehnilo, - středně sladké pevné velké bobule jak z obchodu. Dávám jen síru proti padlí, neobstojí zruším.

Pěstujete někdo odrůdu Italia?

Zasadil jsem tedy hned na zkoušku další co bylo v E-shopu Crimson seedless, Apulia, Afuz ali, Sultanina, Pizzutelo, Dunav, Autumn royal, Galahad, Superior, Sublima, Red globe... plodí vám něco z toho? Měly by to být stolní, většina pevné dužiny.

Ty naše,,osvědčené" odrůdy už nechci to je tak na mošt nebo pro ptáky. Je šance z těch italských něco dopěstovat? MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 81.144 (?), 5.6.2022 15:21
Když jsem začínal před mnoha lety pokusně s révou, dovezl jsem si z různých výstav pro zahrádkáře Krystal, Prim (vymrzl už nemám), Suzi (vymrzl už nemám), Aivast a jeden nevím jak se jmenuje pěstování úplně bez ochrany krásné velké konzumní hrozny. Pak jsem chtěl dělat burčák a pořídil Festivalnyj, toho pěstuju nejvíc, ale v nepříznivých letech rosolovatí a nemá štávu, když necháte nakvasit celé bobule má hodně tříslovin. Mám nyní pořízených na zkoušku několik jiných odrůd a nejen rezistenty, nebudu to zde vypisovat a pokud bude něco opravdu dobré, musím se do té doby naučit přeštěpovat keře na původním stanovišti a předělat to co u nás nebude mít podmínky. Z vašeho soupisu nic nepěstuju.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 7.6.2022 19:52
Dnes jsem poprvé použil letos nově postavenou konstrukci, která bude mimo jiné sloužit pro zavěšování sítí proti kroupám. Dusno, černo od hradu až hrůza. Jestli to hory pustí bude pohroma! A tak začalo příkrývání nejen révy, jahod, rajčat a zeleniny. Když se bílá tma přehoupla do kůta a žačala se valit na naši dědinku, bylo na čase pro zbožné modlit se Zdrávas. Naštěstí to dnes bylo bez kroup! Bohužel hrozny jsou v náchylném stavu, kdy to ještě nejsou hrozny, ale mají průduchy jako listy a může je napadnout plísen révová, jejiž spory mohou klíčit pouze v rose a nebo deštové vodě. Doufám, že to rezistenty ustojí i s Festivalnyj! Ale podpůrný postřik provedu okamžitě jak to dovolí počasí. Rezistence k peronospoře rozhodně na prd není.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Peter.pe - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (199) - 64.44 (?), 8.6.2022 11:02

No u mna nahodil cca 3 rocny ockovanec takuto nasadu :-)

Budem to musiet asi nejako zredukovat. zatial rastie vsetko ako z vody, ak sa pocasie ukludni budem musiet aj ja nejaky postrek dat, len uz reva kvitne, tak asi az ked odkvitne.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 8.6.2022 12:22
To je opravdu bohatá násad na tak mladý keř. Po odkvětu je duležité udělat ošetření jak prodi plísni tak proti padlí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika