Proti okusu zveri - ochrana revy v lete



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
Dzordzik - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 63.94 (?) 
25.5.2019 22:47

Nefotil jsem to. Není na tom moc co fotit. Prostě 2 plotny kari sítě zapřené proti sobě do tvaru A s vrcholem nad středem keře. V tuto dobu v minulých letech jsem už byl totálně ožraný od vysoké a keře strádaly a nerostly. Letos zatím beze škod. Klep klep.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 247.254 (?), 26.5.2019 14:10

Dobre funguje aj elektrický ohradník. Ale to sa musí vyplatiť, lebo cena je vysoká pre 5 sadeníc. Má to zmysel v prípade väčších výsadieb. Treba tak 4-5 lanká do výšky asi 1,8 m. A ešte nech ho niekto neukradne. Bo sú taký, čo najprv ukradne a potom rozmýšľa načo mu to bude...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 68.88 (?), 10.6.2019 9:14

Réva takřka výborně přežila zimu, pak i s napětím jarní mrazíky. Když si člověk říká, že ho už snad mimo krupobití a ptáků nic do sklizně nemůže zaskočit, přijdou na návštěvu lesní čůzy srnky. Fotky 10 dnů nazad. Teď květy kvetou a nevím co z toho bude. Okousaly zhruba 20 sazenic Cabernet Cortis. Třeba takový Solaris obešly bez pokusu o okus, asi jim chloupky zespodu listů šimraj v krku.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 68.88 (?), 10.6.2019 9:17

někde nezbyly ani ty květy :-(

Petr


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Dzordzik - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 53.134 (?), 12.6.2019 10:09

Jj, tohle znám moc dobře, 7 let zasazeno a nebyl jsem s to vypěstovat ani tažeď, protože bylo všechno permanentně ožrané. Pachové spreje nezabíraly, soused vinař doporučil plot. Já zkusil kari sítě a je to levné a funkční řešení. Není to samozřejmě na vinohrad ale pokud má někdo doma pár hlav, je to levné a funkční řešení, které se mi zatím jako jediné osvědčilo. Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
miho - (7) - 243.245 (?), 10.6.2019 11:15

... jsem na tom stejně... 

ohryžou co jde a co ne tak zničí drbáním parůžky...

el.ohradník??? náme koně a srnky volně probíhají a ohradníkem se ladně prohoupnou a že je v něm el. jim evidentně nevadí... muselo by být hustější vedení...

M

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 68.88 (?), 10.6.2019 17:42

Loni jsem si pořídil kvůli jahodám profesionální sprej - repelent proti zvěři, co se stříkne do pěny jak vidíte u silnic. Metrová tyčka, nahoře naražená čepička od běžnýho spreje na plechy jako ochrana houbičky na nádobí, která je tam schovaná takhle proti dešti. Smrad z kyseliny máselný, že byste metr od toho zvraceli. Dva metry od toho první ukousaný výhony. Jo, letos jahody přežily bez úhon, v okolí šťavnatý výhony směsy krásný luční trávy, ale réva zachutnala víc. 

Myslivci děláte něco než jen chodíte cpát jesle senem v zimě nebo si jen zastřílíte kvůli hezký tombole na ples? Jsem neskutečně naštvanej na tu bezmoc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 63.94 (?), 10.6.2019 23:32

Já jsem zatím stále bez nejmenšího poškození, kari síť funguje. Protože mají letorosty už metr, tak jsem je přeskládal a místo A je teď mám do Y, nahoře jsem je naohýbal o 30st směrem ven aby letorosty mohly růst a nechytaly se o kari síť. za mě zatím spokojenost. První rok kdy réva normálně roste a neslouží jako potrava srnčí...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika