Preočkovanie starého vinohradu



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
      
ondro - (48) - 12.171 (?) 
20.6.2016 11:58

Ockoval som od polovice do konca aprila. Silnejsi rast ociek bol asi od 1-7. juna - podla lokality (v 2 lokalitach).Uspesnost ockovania prekvapivo velmi dobra. Takmer kazde ocko vyrasilo ale niektore ocka silne rastu a potom sa inym uz nedostava stava a tie su pribrzdene. Predpokladam, ze keby som pribrzdil tie silnerastuce tak aj tie pribrzdne by sa rozbehli... ale nebudem nikoho brzdit - silnejsi vyhrava... Na niektore korene som dal aj 10 ociek - nabuduce budem davat menej cca 4.  Ockoval som pred i po jarnych mrazoch (cca 24.4.). V uspesnosti podla terminu nevidim rozdiel. Mrazy poskodili len vyrasene vyhonky. Naockovane ocka prezili. Pocasie je tento rok pre ockovance velmi priaznive, casto oblacno a prsi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
         
peter.ba - (1) - 64.12 (?), 12.1.2017 16:08

Chcel by som sa opytat, ci by mi niekto nevedel poskytnut odrezky nejakeho rezistentneho vinica, chcel by som sa chcel pokusit naockovat stary vinohrad. Dakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 172.42 (?), 8.4.2017 22:41

tento rok sa reva prebudila skoro. Ja som ockoval uz predosle 2 vikendy - teda posledne 2 marcove tyzdne, teploty uz boli okolo 20C.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 253.108 (?), 21.7.2019 15:35

Moja skusenost je, ze po ocovani na jar do kmena zrast ocka nebyva dokonaly a potom bude aj v buducnosti ten vyhon z ocka nachylny na vylomenie (aj po rokoch).
S odstupom casu by som uz uprednostnil vrublovat staru ci mladu revu do zelenych jodnorocnych vyhonkov.
V pripade starej revy ju treba koncom zimy odrezat kmen cca 40 cm nad zemou a potom v juni vrublovat do novych vyhonkov (zelene do zeleneho) pripadne (cierne do zeleneho). Toto je vyhodne hlavne ak mate moznost ziskat uslachtile zelene vruble v blizkom okoli.
Kedze starsia reva silne rastie, tak nebyva problem s vyzretim dreva z navrublovanych ociek do konca roka (takyto problem byva, pokial starsiu revu nezrezete na jar, preto ze nechcete prist o tohtorocnu urodu... vtedy je problem donutit revu tlacit miazgu do vasich navrublovanych ociek a potom aj s vyzretim dreva vyhonov z navrublovanych ociek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6,  7,  8,  9,  10   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika